جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

دیدار مدیرعامل منطقه آزاد تجاری بندر انزلی با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار مدیرعامل منطقه آزاد تجاری بندر انزلی با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان

شناسه : 159946868

دیدار مدیرعامل منطقه آزاد تجاری بندر انزلی با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان

رضا مسرور مدیرعامل منطقه آزاد تجاری بندر انزلی با محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان دیدار کرد. مسرور در این دیدار با اشاره به نقش صدا و سیما و حضور برنامه سازان در منطقه آزاد تجاری بندر انزلی و رونق بیشتر آن گفت: برنامه ریزی برای توسعه توان تولیدی و صادراتی منطقه، جذب سرمایه های داخلی و خارجی، حضور فعال در بازارهای منطقه و جهانی و توسعه تجارت با کشورهای حوزه خزر از مهم ترین اولویت هایی است که تلاش کرده ایم با بهره گیری از ظرفیت ها، قابلیت ها و توانمندی های موجود و ایجاد تحرک بالنده و رو به رشد در منطقه به اجرا در آوریم و قطعا حضور رسانه استانی در این بین نقش تعیین کننده برای افزایش جذب سرمایه گذار خواهد داشت.
مدیر عامل منطقه آزاد تجاری بندر انزلی با بیان اینکه کشور های حاشیه دریای خزر در حال توسعه ظرفیت های بنادر خود می باشند تصریح کرد: با مهندسی ارزش بندر کاسپین توانستیم هزینه اتمام اجرای این پروژه زیر ساختی مهم را کاهش دهیم که در صورت اختصاص اعتبارات مناسب از منابع مالی می توانیم روند احداث این مجتمع بندری را تسریع نماییم. وی افزود: بازدید میدانی مسوولان دلسوز رسانه استانی و نشست ها و افزایش تعاملات موجب دلگرمی و رونق منطقه خواهد بود.
محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز با اشاره به اهمیت منطقه آزاد آن را موتور محرکه توسعه گیلان، منطقه شمال دانست و افزود انتظار می رود مسوولان به این ظرفیت عظیم توجهی ویژه داشته باشند. وی اظهار داشت: منطقه آزاد تجاری بندر انزلی می تواند برتری های بالقوه کشور را به توانایی بالفعل اقتصادی تبدیل و پل مستحکمی برای اتصال اقتصاد ملی به اقتصاد بین المللی باشد چرا که منطقه آزاد دروازه ورود به بازار جهانی و بهره گیری از مزیت های نسبی اقتصاد داخلی در تجارت بین المللی است. نصرپور آمادگی رسانه را جهت همکاری با منطقه آزاد و به ویژه در حوزه فرهنگ سازی در مقولات سرمایه گذاری و برنامه سازی در این حوزه اعلام نمود.