جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

دیدار عضو کمیسیون بهداشت و نماینده مردم آستانه و بندرکیاشهردر مجلس شورای اسلامی با مدیرکل صداوسیمای گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار عضو کمیسیون بهداشت و نماینده مردم آستانه و بندرکیاشهردر مجلس شورای اسلامی با مدیرکل صداوسیمای گیلان

شناسه : 64450729

دکتر محمد حسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و نماینده مردم آستانه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی با محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای گیلان دیدار کرد .

عضو کمیسیون بهداشت در این دیدار با اشاره به اینکه احداث و راه اندازی دهکده گردشگری سلامت در گیلان می تواند در عین ایجاد اشتغال برای جوانان درآمدزدایی خوبی نیز برای استان به دنبال داشته باشد گفت: دفاتر گردشگری سلامت استان هم اکنون در جمهوری آذربایجان ،ترکمنستان، گرجستان ، ارمنستان ،ترکیه عراق و کویت فعال .

دکتر قربانی با بیان اینکه گیلان دارای فرصتهای قابل توجه در زمینه توریسم سلامت است گفت: این فرصتها مانند رونق اقتصادی منطقه ،فرصت بهبود تکنولوژیکی و منابع انسانی بخش درمانی، رونق مناطق گردشگری به ویژه آبهای گرم معدنی و غیره است .

نماینده مردم آستانه در مجلس شورای اسلامی افزود: به هر ترتیب توسعه انسانی از طریق توسعه سلامت امکان پذیر است که این مهم بایستی مورد توجه قرار گیرد. این عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به نقش کلیدی صداوسیما در توسعه گردشگری سلامت و جذب سرمایه گفت: مقوله توریسم درمانی یکی از بخشهای مهم نظامهای سلامت د ر دنیاست و به هر ترتیب توسعه انسانی از طریق توسعه سلامت امکان پذیر است که این مهم بایستی مورد توجه قرار گیرد .

نصرپور مدیرکل صداوسیمای مرکز نیز با اشاره به اینکه این استان به دلیل همجواری با کشورهای حاشیه خزری نقش عمده ای را در توسعه صنعت گردشگری سلامت و ارائه خدمات رفاهی و درمانی می تواند ایفا کند تصریح کرد: گیلان نیز به دلیل داشتن مرز مشترک با جمهوری آذربایجان و اشتراکات زبانی ،دینی ، فرهنگی و همچنین برخوردار بودن از امکانات پزشکی تخصصی و جاذبه های توریستی یکی از مناطق مهم ایران در زمینه گردشگری سلامت به شمار می رود. وی افزو د: این صنعت به عنوان صنعتی درآمدزا و نجات دهنده تبدیل گشته ولزوم توجه به بخشهای مختلف صنعت توریسم و استفاده از مواهب خداوندی در توسعه این بخش می تواند نقش چشمگیر در کمک به درآمدزادایی برای اقتصاد استان داشته باشد .

مدیرکل مرکز با تأکید بر توجه صداوسیما به صنعت گردشگری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی موضوع سلامت را جز نخستین مسائل مهم زندگی و جوامع و مجموعه پزشکی و بقیه دستگاههای سلامت را تأمین کننده این نعمت بزرگ می داند و رسانه ملی و استانی نیز در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری در برنامه سازی به این بخش توجه ویژه خواهد کرد .

 

حضور معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور در صدا و سیمای مرکز گیلان حضور معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور در صدا و سیمای مرکز گیلان حضور معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور در صدا و سیمای مرکز گیلان