حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

دیدار رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با مدیرکل صدا و سیمای گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با مدیرکل صدا و سیمای گیلان

شناسه : 356193931

دیدار رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با مدیرکل صدا و سیمای گیلان
امیردریا دار رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با مهندس ظهیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان دیدار کرد . 
رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این دیدار با اشاره به اینکه به برکت وجود انقلاب اسلامی، ایران به قدرت نظامی در منطقه تبدیل شده است گفت : در گذشته اجازه داشتن دانش و علم در حوزه دریای و نظامی به ایرانیان داده نمی شد ، اما پیروزی انقلاب اسلامی  تحولی بزرگ در حوزه دفاعی و نظامی به ویژه صنایع دریایی کشور ایجاد کرد . امیر دریا دار رستگاری  با بیان اینکه  توانمندی و دانش بالای متخصصان صنایع دفاع آن را در زمره شش سازمان صنعتی دنیا بدل کرده افزود: سازمان صنایع دفاعی امروزه علاوه بر ساخت تجهیزات نظامی و دفاعی معمولی، توان ساخت و طراحی پیچیده ترین تجهیزات اعم از موشک های ضد زره،آرپی جی،تانک به ویژه تانک کرار که یکی از منحصر به فرد ترین تولیدات وزارت دفاع است را دارد. وی بااشاره به موفقیتهای به دست آمده ایران در حوزه زیر دریایی تصریح کرد: ایران امروز یکی از قدرتهای طراحی و تولید انواع زیر دریایی ،شناور و ناوشکن در جهان است و امروز دشمن از همین اقتدار نظامی و دفاعی ایران در هراس است. رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع  منطقه آزاد بندر انزلی و کاسپین را یک مزیت اعلام کرد و افزود: این منطقه نقش بسیار مهمی در تقویت جایگاه ایران در مناسبات بین المللی دریای خزر ایفا می کند و ما اکنون شاهدیم منطقه آزاد انزلی به فرصتی ارزشمند برای استان گیلان و مزیتی خاص برای کشور در بین کشورهای حاشیه خزر  می باشد واستفاده از ظرفیت رسانه ملی و استانی در معرفی و آشنا یی مردم با  توانمندیها و اقتدار صنایع دریایی و جذب سرمایه گذار در منطقه آزاد بسیار تاثیر گذار است. 
مهندس ظهیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه امنیت پایدارمان را مدیون نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستیم گفت: امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی علیرغم 40 سال تحریم و فشار ابرقدرتهای جهان با تکیه بر دانش جوانان و متخصصان متعهد این مرزو بوم به توان نظامی بالایی در بخشهای مختلف به ویژه صنایع دریایی دست یافته و به جایگاهی رسیده که دشمنان نظام نمی توانند آن را بپذیرند. وی اهمیت اقتصاد دریامحور را در اقتصاد مقاومتی بسیار بالا و تاثیرگذار دانست و گفت: منطقه آزاد بندر انزلی شاه کلید توسعه اقتصادی و استراتژیک در منطقه است و صدا و سیمای مرکز گیلان همواره با هم افزایی و تعامل دو جانبه برنامه های بسیاری در راستای معرفی این منطقه و توانمندیهای آن تهیه و تولید کرده است و آمادگی لازم را برای همکاریهای بیشتر در راستای رشد و توسعه اقتصادی و نظامی این منطقه دارد .