رونق تولید ملی | شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۸

دیدار رئیس‌ جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان گیلان - نمایش محتوای سیما

 

 

دیدار رئیس‌ جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان گیلان

Loading the player...
روحانی در پانزدهمین سفر استانی به گیلان دقایقی پیش با علما، ایثارگران، نخبگان و برگزیدگان استان گیلان در مرکز همایش‌های بانک صادرات استان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار حسین فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور و رحمانی فضلی وزیر کشور، شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید، آشنا مشاور رئیس‌جمهور، شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و استاندار و نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، روحانی را همراهی می‌کنند.
حجت الاسلام حسن روحانی در جریان سفر استانی به گیلان بعد از ظهر امروز در دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان با اشاره به سودمند بودن نقد سازنده گفت: منتقد دلسوز مثل حامی دلسوز است. منتقدی که دلسوزانه و برای تقویت نظام حرف بزند یاری دهنده است وبرای نقد نباید دنبال جریان سازی باشیم بلکه باید نقد دلسوزانه و به نفع نظام و کشور را مطرح کنیم.
وی با اشاره به شعار امسال اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا از شعار امسال حداکثر بهره را برده وبا هم اندیشی  راههای بهتر در رابطه با رسیدن به همدلی و همزبانی دست پیدا کنیم. رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر این نکته که ایثار و از خود گذشتگی بهترین راه برای رسیدن به همدلی است، افزود: راه ایثار نباید متوقف شود و همه ما باید با در نظر گرفتن منافع ملی و استانی به پیشرفت کشور و استان خود کمک کنیم.وی تصریح کرد: برنامه ریزی و دانش و ایثار لازمه پیشرفت هر استان است و البته برای رسیدن به پیشرفت اعتبار و بودجه هم لازم است.
روحانی با تاکید بر اینکه باید از پتانسیل های موجود در استان گیلان برای جذب سرمایه گذار استفاده کرد، خاطرنشان کرد: نمی توان از دولت انتظار داشت که تمام مشکلات را حل کند. دولت تنها در اقتصاد کلان تاثیرگذار است و راه حل مشکلات استانی استفاده از نظرات مسئولان و نخبگان استانی و جذب سرمایه گذاران است که به صورت کلان اعتبار و بودجه برای حل مشکلات وارد استان کنند.
حجت الاسلام روحانی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه سرداران دیپلماسی ما همانند دوران جنگ در برابر قدرتهای جهانی ایستاده اند، افزود: با حمایت مردم، هدایت های مقام معظم رهبری و حرکت دقیق دیپلماتها، کار بزرگی در مذاکرات هسته ای انجام گرفته است، هر چند که هنوز کار پایان نیافته و تا تامین حقوق و منافع ملت ایران ادامه دارد.
وی گفت:این مساله مهم نشان می دهد که ما می توانیم برای رسیدن به موفقیت ، راه کوتاهتر و کم هزینه تری را انتخاب کنیم و وظیفه نخبگان و برگزیدگان هر استان، انتخاب راههای کوتاهتر و کم هزینه تر برای رسیدن به اهداف متعالی کشور است.
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه " ملت ایران در ۲۴ خرداد ۹۲ راه تعامل سازنده و عزتمندانه با دنیا را انتخاب کرد"، گفت: نمی شود مسایل حساس در منطقه و جهان را بدون تعامل حل کرد. در داخل هم باید تعامل سازنده داشته باشیم.
 
 
سال تولید: 940125
تهیه کننده ،نویسنده : حجت زیرک
 
کارگردان: حمید شیراوژن
 
دستیار تهیه : فرهاد خجسته کلام
 
مجریان: محمد رضا محبی،سیده مریم پورحق شناس
 
تصویربرداران: مهدی پژمان، باقر یکتا ، محمد علی احمدی
 
مهندس فنی و رایانه : محمد داداشی
 
صدابردار: عباس علی اکبری
 
تدارکات : حبیب قاسمی ، افشین هوایی
 
تیتراژ: سید علی حسینی نسب
 
طراح دکور : حسین وهابی
 
هماهنگی میهمانان : مونیک رفیعی مقدم
 
فضای سبز : سید جلیل مهدوی