جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

دیدار جمعی از مسولان و خبرنگاران با نماینده ولی فقیه در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار جمعی از مسولان و خبرنگاران با نماینده ولی فقیه در گیلان

شناسه : 63474266

آیت ا... قربانی در این دیدار با گرامیداشت 17 مرداد روز خبرنگار، خبرنگاران را قلم به دستان مصلح جامعه دانست و گفت: خبرنگاران باید زبان گویای مردم و چشم بینای جامعه باشند وبا نقد اصلاح گرانه– دلسوزانه برای پیشرفت ،آبادانی و توسعه کشور گام بردارند .

نماینده ولی فقیه درگیلان تخصص وتعهد را لازمه کار خبرنگاری دانست و تصریح کرد :خبرنگاران از بیان ونوشتن واقعیات ابایی نداشته باشند و مطالب را نه به قصد تضعیف مسوولان و نظام بلکه با هدف حل مشکل مردم / ارتقا فرهنگ جامعه و برون رفت از مشکلات منتشر کنند .

آیت ا... قربانی بر افزایش سطح کیفی اخبار و گزارش ها تاکید کرد و گفت : متاسفانه برخی از روزنامه ها با کپی برداری از نوشته های خارجی و با استناد به برخی منابع غیر موثق مطالبی را منتشر می کنند در حالیکه که اسلام اصیل بهترین منبع برای تغذیه فکر ،روح و قلم در ابعاد مختلف اخلاقی ،علمی ، کلامی و فلسفی است . در این دیدار صمیمانه فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز فعالیت بیش از 600 خبرنگار را در عرصه مطبوعات گیلان فرصتی مغتنم برای همکاری و همدلی با مسوولان در راه حل مشکلات استان دانست و تصریح کرد : آنچه در مطبوعات گیلان خودنمایی می کند پرهیز از حاشیه و درگیری های حزبی و گروهی است .

داداشی مدیرعامل خانه مطبوعات استان هم با اشاره به اینکه گیلان پس از تهران و قم ،با انتشار 9 روزنامه و 251 هفته نامه ، دوهفته نامه ،ماهنامه / فصل نامه و نشریه بیشترین آمار چاپ مطبوعات را در کشور داراست گفت : فعالیت 10 خبرگزاری فعال و 7 سایت تحلیلی خبری نشان از توانمندی بالای گیلانیان در عرصه خبر واطلاع رسانی است .

بهمنی جلالی رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان هم با اشاره به برخی مشکلات خبرنگاران از جمله حقوق و دستمزد ،بیمه و نبود امنیت شغلی خواستار توجه بیشتر مسوولان در خصوص رفع مشکلات این قشر شد . این دیدار صمیمانه با عکس یادگاری از خبرنگاران با آیت ا... قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان پایان یافت ./م

منبع:خبرگیلان