رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

دو هزار متر مربع از اراضی ملی در آستارا رفع تصرف و خلع ید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دو هزار متر مربع از اراضی ملی در آستارا رفع تصرف و خلع ید شد

شناسه : 147460257

دو هزار متر مربع از اراضی ملی در آستارا رفع تصرف و خلع ید شد

 آستارا - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا گفت: دو هزار متر مربع از اراضی ملی در این شهرستان رفع تصرف و خلع ید شد.

سرخوش کرمزاده عصر چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای تیرماه تاکنون چهار فقره زمین به مساحت دو هزار متر مربع با استناد به تبصره ماده 55 قانون حفاظت از منابع طبیعی از دست متصرفان خارج و خلع ید شد.

وی با اشاره به اینکه عملیات رفع تصرف توسط ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با موفقیت انجام شد، اضافه کرد: بیشتر اراضی رفع تصرف شده از اراضی جنگلی روستاهای کانرود و میه کومه بخش لوندویل است که در این راستا چهار متصرف با تشکیل پرونده به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا معرفی شدند.

کرمزاده با اشاره به اینکه حفاظت و نگهداشت اراضی ملی از وظایف مهم و اساسی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است، بیان کرد: برخورد با متصرفان و متجاوزان اراضی ملی با جدیت در شهرستان آستارا ادامه دارد.

رییس اداره منابع طبیعی آستارا از آتش سوزی در سطح حدود یک هزار مترمربع از اراضی منابع ملی در تیرماه امسال خبر داد و بیان کرد: چهار فقره آتش سوزی به دلیل بی احتیاطی مسافران در اراضی جنگلی لوندویل اتفاق افتاد که این آتش سوزی ها توسط ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی مهار شد.

وی از شهروندان و مسافران خواست تا از هرگونه ایجاد حریق ، تخلیه زباله و قطع درخت خودداری کنند و در صورت مشاهده این موارد به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است که در این میان 32 هزار هکتار از اراضی را مناطق جنگلی تشکیل می دهد که در آن انواع گونه های جنگلی از قبیل بلوط ، راش ، توسکا ، ممرز ، نمدار ، ملج ، لیلکی ، انجیلی ، آزاد ، افرا ، گردو ، شیردار ، گیلاس وحشی ، فندق ، شمشاد جنگلی و ون وجود دارد.

شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.