سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

دو خبر کوتاه نوروزی از رودسر و آستانه - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دو خبر کوتاه نوروزی از رودسر و آستانه

دو خبر کوتاه نوروزی از رودسر و آستانه


رییس جمعیت هلال احمر رودسر از تداوم اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی تا 16فروردین ماه در این شهرستان خبر داد.

ˈحسام ستودهˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در این طرح که با هدف ارتقای سطح سلامت و ایمنی مسافران و گردشگران نوروزی ادامه می یابد بیش از 50نفر از عوامل امدادی و اعضای جوان و داوطلب این جمعیت شرکت دارند.

وی در ادامه با اشاره به پایان موج نخست مسافرت های نوروزی گفت: از27اسفند تا کنون دو هزارو 60عدد بروشوردر قالب رعایت نکات ایمنی در میان مسافران نوروزی توزیع شده است.

ستوده افزود: توزیع این تعداد برشور علاوه بر رعایت نکات ایمنی مربوط به شناسایی مناطق سیاحتی ،زیارتی و تاریخی این شهرستان بوده که در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفت.

وی ادامه داد: طی این مدت یک هزار و 258دستگاه خودرو به پایگاه های این جمعیت مراجعه واز خدمات لازم برخوردار شدند.

رییس جمعیت هلال احمر رودسر به استقرار دو چادر یکی در جنب مسجد دریاوارسر و دیگری در ورودی شهر رودسر میدان امام رضا (ع)با هدف راهنمای مسافران نوروزی اشاره و بیان داشت: طی این مدت 85نفر از فریضه نماز در قالب برپایی خیمه نماز ،78نفر در قالب ایجاد فضای دوستدار کودکان و87نفر از ایستگاه سلامت جمعیت بهره مند شدند.

شهرستان رودسر در 75کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

********

همزمان با ایام نوروز نمایشگاه صنایع دستی در روستای کیسم حوزه بخش مرکزی آستانه اشرفیه برپا شد.

بخشدار بخش مرکزی آستانه اشرفیه روز پنجشنبه به ایرنا گفت: این نمایشگاه از سوی دهیاری و شوراهای اسلامی روستای کیسم آستانه اشرفیه با هدف شناساندن محصولات مختلف صنایع دستی و کشاورزی دهستان کیسم برپا شده است.

ˈ فرامرز مصطفویˈ با بیان اینکه این نمایشگاه از امروز کار خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: در این نمایشگاه 10 غرفه به معرفی صنایع دستی مختلف روستاهای دهستان کیسم می پردازند.

وی یادآور شد: انواع حصیر، گلیم، لباس های محلی ، تزئینات سنتی و... از جمله صنایع دستی روستاهای این دهستان است که در این نمایشگاه به معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

وی گفت: همچنین در این نمایشگاه انواع غذاهای محلی، نان های محلی ، آش محلی نیز به بازدیدکنندگان عرضه می شود.

وی تصریح کرد: در کنار برپائی این نمایشگاه محصولات کشاورزی مهم این منطقه چون برنج ، انواع گل و گیاه و ... نیز به معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

بخشدار مرکزی آستانه اشرفیه در ادامه یادآور شد: این نمایشگاه به مدت 10 روز برای بازدید میهمانان و مسافران نوروزی برپا است.

مصطفوی یادآور شد: دهستان کیسم استانه اشرفیه با داشتن 23 روستا دارای بیش از 12 هزار نفر جمعیت است.

وی گفت: این دهستان در مجاورت رودخانه سفیدرود قرار داشته و مناطق طبیعی آن همواره مورد توجه مسافرین و گردشگران قرار دارد.

آستانه اشرفیه در شرق گیلان قرار دارد.

منبع: ایرنا