رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

دو خبر كوتاه از گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

دو خبر كوتاه از گیلان

شناسه : 64074810

رشت- شهردار رشت به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س)، روز مادر و روز زن با جمعی از مادران و همسران شهدا دیدار كرد.

دو خبر كوتاه از گیلان

'محمد علی ثابت قدم' در دیدار با این مادران و همسران شهید با تكریم صبر و ایستادگی آنها در طول هشت سال دفاع مقدس گفت: امروزه شاهد مشاركت حداكثری بانوان در بسیاری از عرصه های مدیریتی كشور هستیم كه این خود نشان دهنده عزم راسخ و توانمدی های زنان است.

وی افزود: بانوان باید با الگو قرار دادن حضرت فاطمه (س) و بهره گیری از خصایص ایشان، ادامه دهنده سنتی باشند كه آن حضرت سرچشمه ابدی آن به شمار می روند.

وی زیر بنای یك جامعه مطلوب را خانواده سالم دانست و گفت: بانوان علاوه بر سایر نقش های اجتماعی به جهت نقش تربیتی شان همواره وزنه سنگینی در ساخت یك جامعه مطلوب بوده اند.

ثابت قدم با قدردانی از صبر خانواده های معزز شهدا خواستار همراهی آنان در ارائه پیشنهادات برای توسعه خدمات رسانی به عموم شهروندان شد.

در پایان مراسم با لوح تقدیری از این مادران و همسران شهید تجلیل شد.

*******

روابط عمومی شركت نفت گیلان از راه اندازی جایگاه اطاقور در لاهیجان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی شركت نفت به ایرنا، با بهره برداری از این جایگاه سی ان جی در ناحیه لاهیجان شمار جایگاه های ناحیه لاهیجان به 16 باب و استان به 79 باب می رسد.

جایگاه اطاقور با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال با ظرفیت فشار گاز یكصد متر مكعب بر ساعت در زمینی به مساحت یكهزار و 200 متر مربع با دو سكو و چهار نازل به بهره برداری رسید.

این جایگاه به طور متوسط امكان سوخت رسانی به یكهزار و 100 خودرو را در شبانه روز دارد و با بهره برداری از این جایگاه برای شش نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.

استان گیلان در مجموع دارای 155 باب جایگاه عرضه فرآورده های نفتی و 79 باب سی ان جی است كه از این تعداد 30 باب دو منظوره و 49 باب تك منظوره است.

ایرنا