سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

دو خبر فرهنگی از شهرستان لاهیجان - نمایش محتوای خبر

 

 

دو خبر فرهنگی از شهرستان لاهیجان

شناسه : 107406187

دو خبر فرهنگی از شهرستان لاهیجان

رشت - ایرنا - هنرمند طراح جوان لاهیجانی جایزه سوم مسابقه پوستر زمین سبز را دریافت کرد.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان به ایرنا، حمید وصفی طراح جوان لاهیجانی جایزه سوم مسابقه پوستر زمین سبز را از آن خود کرد.
فراخوان طراحی پوستر با موضوع چشم اندازهای اکسپوی 2015 میلان با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و موسسه توسعه هنرهای معاصر برگزار شد.
اکسپو سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی های المپیک است که به جهت اهمیت بسیار بالای آن، به المپیک فرهنگ ملل شهرت دارد و هر پنج سال یک بار در یک کشور برگزار می شود.
اکسپوی 2015 میلان با موضوع تغذیه زمین، انرژی برای حیات از اردیبهشت تا آبان ماه امسال میزبان کشورهای جهان است که جمهوری اسلامی ایران هم در آن حضور دارد.
هدف اساسی این فراخوان تاکید بر شعار اصلی اکسپو به عنوان موضوع حال و آینده بشریت و زمین، بازنمایی تاکید باورهای دینی ایرانیان در احترام به غذا و منابع طبیعی و معرفی رویداد اکسپو به عنوان گردهمایی بزرگ تمدن های جهان و نقش آن در توسعه است.
هیات داوران جایزه پوستر زمین سبز از میان 657 پوستر رسیده، 30 اثر از 26 شرکت کننده را برای نمایشگاه و کتاب مسابقه، انتخاب کردند.
این جایزه روز پنجشنبه هفته گذشته سوم اردیبهشت در موزه هنرهای معاصر تهران و با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، علی محمد گودرزی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مجید ملانوروی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، مهدی افضلی مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر، کیانوش غریب‎پور دبیر جایزه پوستر زمین سبز به برگزیدگان اهدا شد .

****

هجده فیلم کوتاه در قالب انیمیشن، تجربی، داستانی و مستند در سال 1393 در انجمن سینمای جوان لاهیجان تولید شد.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان به ایرنا، ساسان عادلی مسوول انجمن سینمای جوان لاهیجان با اعلام این مطلب افزود: از این تعداد فیلم کوتاه، چهار اثر در قالب انیمیشن، سه اثر تجربی، 10 اثر داستانی و یک اثر مستند تولید شده است.
وی فیلم کوتاه زندگی شیرین است به کارگردانی منوچهر محمدی، قطره های زندگی به کارگردانی میثم پاینده ، همون طرف سکه به کارگردانی مصطفی کشاورز، جام جهانی با یوزپلنگ ایرانی به کارگردانی اسماعیل جباری، آوا به کارگردانی علیرضا محزون، گدار به کارگردانی شهریار بنی اسدی، لبخند به کارگردانی مصطفی کشاورز، امتحان به کارگردانی غلامعباس دشمن زیاری، مرخصی آقای رزمنده به کارگردانی نواب محمودی، قاصدک به کارگردانی سیده اکرم میرحسنی، با صدای دست من به کارگردانی رضا کاظمی، کنار هم به کارگردانی مصطفی کشاورز، جلال به کارگردانی کوروش شاملو، علم زندگانی به کارگردانی فرزانه محمودی، صبحانه دو نفره به کارگردانی غلامعباس دشمن زیاری، سایه ها به کارگردانی کوروش شاملو، آئینه به کارگردانی کوروش شاملو، سبز ، سرخ، سیاه به کارگردانی نواب محمودی را از جمله تولیدات این دفتر در سال 93 ذکر کرد.

شهرستان لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.