رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

دومین نشست مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با استاندار دیشب در رشت برگزار شد. - نمایش محتوای خبر

 

 

دومین نشست مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با استاندار دیشب در رشت برگزار شد.

شناسه : 278026109

دومین نشست مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با استاندار دیشب در رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما در این نشست 4 ساعته آخرین وضعیت استان در زمینه های اشتغال ، گردشگری ، کشاورزی و صنعتی  مورد بررسی قرار گرفت.
استاندار در نشست با مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان از 6/15 درصد در سال  92 به 11 درصد رسیده است افزود : یکی از مهمترین مباحث مورد بررسی با نمایندگان خانه ملت بحث بیکاری و راه کارهای اشتغال زایی است. 
محمد علی نجفی تصریح کرد : دولت عتبارات خوبی را برای حمایت از تولیدکنندگان در نظر گرفته است که با کمک نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی به دنبال احیای واحد های تولیدی راکد در گیلان هستیم.
وی خاطرنشان کرد : گیلان از نظر تعداد طرح های معرفی شده به بانک رتبه نخست و از نظر استفاده از تسهیلات رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان ، حمایت از تولیدکنندگان ، جذب سرمایه گذار ، آب رسانی به روستاها و اجرای مناسب طرح های هادی روستایی را از جمله خواسته های نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست و گفت : با حمایت استاندار می کوشیم اجرای طرح هایی همچون راه آهن رشت – آستارا و سدهای لاستیکی سرعت بیشتری بگیرد.
مهرداد لاهوتی با اشاره به اینکه هم اکنون 20 درصد بسیاری از  واحد های تولیدی و صنعتی گیلان  فعال است افزود : حمایت از این واحد ها باید در دستور کار قرار بگیرد تا نرخ بیکاری بیش از پیش کاهش یابد .
منبع : خبر گیلان