سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

دهه فجر فرصتی مناسبی برای انتقال پیام‌ های انقلاب به نسل جوان جامعه است - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دهه فجر فرصتی مناسبی برای انتقال پیام‌ های انقلاب به نسل جوان جامعه است

دهه فجر فرصتی مناسبی برای انتقال پیام‌ های انقلاب به نسل جوان جامعه است


رشت - خبرگزاری مهر: مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: دهه مبارک فجر فرصتی مناسبی برای انتقال پیام‌ های انقلاب به نسل جوان جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل جانعلی پور عصر چهارشنبه در نشست رابطان فرهنگی کتابخانه های عمومی سراسر استان افزود: ایام دهه فجر بهترین فرصت برای بازنگری و آگاهی بخشی زوایا و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردهای انقلاب به ویژه برای نسل جوان است.

وی همچنین از ویژگی های تشکل ها نبود اجبار در تشکیل آن و نیز داوطلب بودن افراد عضو بهم پیوستگی بیشتر نسبت به تشکیلات اداری و هدف مشترک گروهی و درون جوشی است که در کار فرهنگی هم مصداق دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به شیوه های مختلف روابط حاکم بر مناسبات بشر امروزی با جهان اطراف گفت: رابطه های انسانی بر پایه سه اصل رابطه انسان با معبود، رابطه فرد با خود و رابطه فرد با محیط پیرامونی که این رابطه نیز بر دو اصل رابطه با مردم و هستی استوار است.

وی افزود: در بحث های فرهنگی مهمترین عامل در جذب افکار عمومی رابطه فرد با مردم است که از اهمیت بسزایی برخوردار است و آنچه که یک جمع سازمان یافته و با هدف مشخص انجام می دهد به عنوان یک تشکیلات مطرح است که این جمع با روابط انسانی و سازمانی بتواند به اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.

جانعلی پور اظهارداشت: عبارت تشکیلات در اکثر موارد به سازمان های اداری اطلاق می شود که در آن نوعی اجبار و قوانین از پیش تعیین شده حاکم است در حالی که در یک تشکیلات فرهنگی که در آن هدف مدون و مشخص حاکم است واژه تشکل دارای اهمیت و جایگاه والاتری است و اغلب خروجی های مثبت فرهنگی از میان جمعی با عنوان تشکل خارج می شود.

وی با بیان اینکه در کار فرهنگی باید به دنبال آرمان ها بود و نه آرم ها افزود: از ویژگی های تشکل ها نبود اجبار در تشکیل آن و نیز داوطلب بودن افراد عضو، بهم پیوستگی بیشتر نسبت به تشکیلات اداری و هدف مشترک گروهی و درون جوشی است که در کار فرهنگی هم مصداق دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به نتایج موفق در گروه ها و تشکل ها امور فرهنگی را یک عمل کاملا تشکلی و بر پایه خرد جمعی و نیز هم جوشی میان دست اندر کاران و متولیان امر دانست.

وی در ادامه هشت سال دفاع مقدس را از مهمترین جلوه های تشکیل گروه ها و تشکل های فرهنگی دانست و آرمان و هدف مقدس رزمندگان اسلام در این جنگ نابرابر را نقطه قوت آنان در برابر دشمنان اسلام و ایران ذکر کرد.

جانعلی پور  همچنین در این جلسه برنامه های کتابخانه های عمومی استان به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تشریح کرد.

وی برگزاری 30 مسابقه آنلاین و پنج مسابقه مکتوب از طریق شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران booki.ir، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب با محوریت دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، برگزاری کانون ادبی و شب شعر انقلاب با محوریت تبیین ارزش های انقلاب اسلامی، آغاز فاز جدید رونمایی از  ایستگاه های مطالعه در استان را از مهمترین این برنامه ها عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در ادامه بر لزوم اجرای مناسب برنامه های دهه مبارک فجر در کتابخانه های عمومی استان تاکید کرد.

به گزارش مهر، در پایان این نشست " محمد خوش خو " از شهرستان شفت و " معصومه حیدری " از شهرستان ماسال به ترتیب به عنوان رابط فرهنگی و رابط خبری برتر از سوی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تقدیر شدند.

خبرگزاری مهر