سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

دلایل اصلی طلاق - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دلایل اصلی طلاق

دلایل اصلی طلاق


آمار طلاق بالا است. این جمله تکراری را مدت ها است که زبان جامعه شناسان و مسئولان فرهنگی کشور می شنوید. آنقدر که در سه ماهه اول امسال، ثبت طلاق نسبت به سال قبل نزدیک به ۲درصد بیشتر بوده است. اما شاید بد نباشد بدانید که محققان داخلی، بررسی هایی انجام داده اند تا بفهمند دلیل اصلی طلاق در جامعه ایرانی چیست.
طبق بررسی هایی که انجام شده، بارز ترین علل طلاق شامل خشونت خانگی، اعتیاد، فقر و مشکلات اقتصادی و مسائل جنسی است اما ۷۵ درصد از دلایل طلاق از عدم یادگیری مهارت های ازدواج ناشی می شود.فقر و مشکلات اقتصادی به معنای ضعف و ناتوانی در تامین نیاز های اصلی زندگی مشترک هم منشأ اصلی ۲۵ درصد از طلاق ها است.
درصد زیادی از طلاق ها به دلیل عدم یادگیری مسائل جنسی بین زوج ها است که با آموزش مناسب و درست می توان تا حد زیادی از طلاق ها با دلیل مسائل جنسی کاهش داد.نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که پدر و مادر خوب بودن، ذاتی نیست و مباحثی که کودکان از والدین خود یاد می گیرند را باید به والدین آموزش داد و هیچ چیزی بر تر از آموزش مبتنی بر علم نیست. کودکانی که در محیط های متشنج بزرگ می شوند از آن محیط و رفتار ها الگو برداری می کنند و در زندگی خود همان گونه رفتار می کنند، لذا از یک کودک خانواده متشنج نمی توان انتظار موفقیت در زندگی مشترک آینده داشت. کودکان از رفتار والدین خود الگو می گیرند و نه از نصیحت های آنان، یعنی یک پدر بزهکار نمی توان با گفتارخوب کودکان خود را به سمت موفقیت سوق دهد چرا که رفتارش با گفتارش مغایرت دارد.


روزنامه اطلاعات