جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

دستگیری عاملان هتک حیثیت شاکیه درشبکه اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری عاملان هتک حیثیت شاکیه درشبکه اجتماعی

شناسه : 190637774

خبر اجتماعی

عاملان هتک حیثیت شهروند گیلانی دراینستاگرام دستگیر شدند .
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی  گیلان گفت :    ماموران این نیرو درپی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانمی 18 ساله ای مبنی براینکه صفحات جعلی باسوء استفاده از نام و تصویر او در اینستاگرام ایجاد شده و مطالب توهین آمیز و غیراخلاقی درآن بارگذاری و برای کاربران ارسال می شود، موفق به شناسایی ودستگیری  دومرد 20 و 22ساله اهل وساکن رشت شدند.
سرهنگ محمدخانی گفت :با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را از این کار انتقام جویی عنوان کردند.
وی تصریح کرد: طبق ماده 16 فصل پنجم قانون جرایم رایانه ای، هرکس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا دو سال یا پرداخت جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
رییس پلیس  فتای استان از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی ، مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش دهند.

منبع : خبرگیلان