سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

در تلاشیم با پایان یافتن فصل صید، بیمه بیکاری صیادان پرداخت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

در تلاشیم با پایان یافتن فصل صید، بیمه بیکاری صیادان پرداخت شود

شناسه : 64214637

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های پره صیادی گیلان و نائب رییس اتحادیه صیادان کشور گفت: صیادان با پایان یافتن فصل صید و در 6 ماهی که صیادان به علت زادآوری ماهیان بیکارند نیز باید بیمه بیکاری دریافت کنند.

یونس رمضانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان،گفت: براساس مصوبه دولت صیادانی که از سال 88 به عضویت تعاونی های صید پره درآیند مشمول کاهش 10 درصدی حق بیمه هستند، این در حالی است که به علت اجرای طرح تعدیل تعاونی های صید پره در گیلان، از سال 88 نه تنها هیچ صیادی در تعاونی های صید مشغول به کار نشده اند بلکه تعدادی از این صیادان هم با دریافت 20 تا 25 میلیون تومان، کارت صیادی خود را تحویل داده و تعاونی هایشان تعدیل شده است.

وی ادامه داد: اتحادیه صیادان کشور برای پیگیری بیمه صیادان تاکنون نشست های متعددی با مسئولان سازمان تامین اجتماعی و شیلات برگزار کرده که هیچ یک نتیجه ای در پی نداشته است.

وی با بیان اینکه با پایان یافتن فصل صید در 6 ماهی که صیادان به علت زادآوری ماهیان بیکارند نیز باید بیمه بیکاری دریافت کنند گفت: اتحادیه صیادان کشور پیگیر بیمه بیکاری و در نظر گرفتن قانون سختی کار برای صیادان بوده و بر این اساس هیاتی از کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هفته گذشته در بازدید از پره های صیادی گیلان، موافقت خود را در خصوص قراردادن شغل صیادی در مجموعه مشاغل سخت و کاربردی شدن قانون سختی کار برای صیادان اعلام کرده و منتظر پاسخ قطعی آنان در ماه آینده هستیم.

رمضانی در پایان خاطرنشان کرد: من معتقدم نمایندگان مجلس می توانند با پیگیری و رایزنی با دولت، متولیان این امر را به اجرایی شدن مصوبه کاهش حق بیمه صیادان مجاب کنند.

ایسنا