جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

درک دقیقی از مشکلات معلولان در جامعه وجود ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

درک دقیقی از مشکلات معلولان در جامعه وجود ندارد

شناسه : 63953913

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: درک دقیقی از مسایل و مشکلات معلولان و سالمندان در جامعه وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، غلامعلی جعفرزاده در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی گیلان که امروز 26 بهمن در سالن فیاض بخش بهزیستی گیلان برگزار شد، با بیان اینکه کمیسیون تلفیق مجلس برای سه دستگاه، خدماتی را به تصویب رسانده است گفت: بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید از جمله دستگاههای مورد توجه مجلس بوده است.

وی به مناسب سازی محیط شهری برای معلولین اشاره کرد و گفت: مناسب سازی بزرگترین مشکلی است که مسئولین تاکنون به آن پی نبرده اند.

جعفرزاده با بیان اینکه درک دقیقی از مسایل و مشکلات معلولان و سالمندان در جامعه وجود ندارد ادامه داد: بگذاریم توانمندی معلولین دیده شود و اگر هنوز به توانایی خود ایمان ندارند به خودشان بیایند و در جامعه حضور پیدا کنند.

در ادامه کیانوش کوچکی نژاد مدیرکل سابق بهزیستی گیلان با بیان اینکه همه افراد به نوعی با سازمان بهزیستی در ارتباط هستند تصریح کرد: همه افراد در جامعه به نوعی از قبیل مشاوره های ژنتیک قبل از ازدواج، دوران نوزادی و سالمندی به گونه ای با سازمان بهزیستی در ارتباط هستند.

وی به مشکلات معلولین اشاره کرد و گفت: باید با کمک NGO‌ها و موسسات خیریه مشکلات معلولین را ساماندهی کنیم.

کوچکی نژاد با بیان اینکه مرکز علمی کاربردی سازمان بهزیستی با 800 دانشجو در رشته های کاردانی و کارشناسی به فعالیت می پردازد تصریح کرد: با حضور مدیرکل جدید استخر شنا ویژه معلولین در آینده ای نزدیک در گیلان به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه بهزیستی گیلان در آسیبهای اجتماعی و اورژانس اجتماعی اقدامات خوبی انجام داده است اظهار کرد: اورژانس اجتماعی در پنج شهرستان گیلان فعال است که در سه شهرستان دیگر نیز راه اندازی می شود.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه 15 خانه شبانه روزی و قدیمی ترین آسایشگاه معلولین در گیلان با کمک خیرین اداره می شود اضافه کرد: شبکه گسترده سازمان بهزیستی را با کمک خیرین در این سالها گسترش دادیم.

وی با بیان اینکه معلولین با حضور فعال و پررنگ خود در جامعه ثابت کردند که می‌توانند الگوهای بسیار خوبی برای تک تک افراد جامعه باشند، خاطرنشان کرد: در طول خدمت خود تمام تلاش خود را کردم که در جهت آموزش و ایجاد شغل برای معلولین خدمات رسانی کنم.

وی با بیان اینکه در مراکز شبانه روزی افراد آسیب پذیر هستند، گفت: در بحران برف اخیر تمام مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی از ذخیره آب و برق برخوردار بودند و هیچ مشکلی برایشان به وجود نیامد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از زحمات دکتر کیانوش کوچکی نژاد تقدیر و دکتر نحوی نژاد به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی گیلان معرفی شد.

ایسنا