سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

درمان جدید زنگ زدن گوش - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

درمان جدید زنگ زدن گوش

درمان جدید زنگ زدن گوش


مطالعات نشان می دهد که یک نوع جدید از درمان شنوایی آمده است که می تواند علائم آزار دهنده زنگ زدن در گوش را از بین ببرد. این درمان هم اکنون در بریتانیا انجام می شود. این نوع درمان تنظیم مجدد هماهنگ کننده اکوستیک (صوتی) نامیده می شود، آن صدا را از طریق هدفون منتقل می کند که با صداهای دریافتی از زنگ زدن در گوش فرد برای متوقف کردن سر و صدای آزار دهنده توسط مغز مطابقت دارد.
هفت نفر از ۱۰ بیماری که اخیرا آزمایشات بالینی را به اتمام رسانده اند یک کاهش چشمگیری در زنگ زدن در گوش شان را تجربه کردند. سرپرست محققان، پروفسور پیتر تاس، مدیر موسسه علوم اعصاب و پزشکی در مرکز تحقیقات جولیچ آلمان، در بیانیه ای گفت که بیماران، بهبود بالینی و چشمگیری در زنگ زدن گوش را نشان دادند.درمان آگوستیک، مستلزم این است که بیماران برای مدت شش ساعت در روز هدفون های طراحی شده مخصوص را به گوش بگذارند و این درمان از شش ماه تا یک سال بطول می انجامد. درمان های اخیر شامل روش درمانی صدای محیط برای برهم زدن تمرکز مغز از روی زنگ گوش می باشد.
زنگ زدن درگوش، احساسی از زنگ زدن، وزوز کردن یا غرش صدا در گوش در غیاب صداهای خارجی است که بر اثر فعالیت های بیش از حد قسمت های شنوایی مغز حاصل می شود. بر طبق انجمن بیماری زنگ زدن در گوش بریتانیا، ده درصد از مردم بریتانیا در تمام سنین از بیماری زنگ زدن گوش ملایم رنج می برند. یک سخنگو در زیر وب سایت خود نظری را با این مضمون گذاشت: نتیجه اولین آزمایش اکتشافی جالب و دلگرم کننده است.
پیتر هامفریز بازنشسته ای که ۲۰ سال از بیماری زنگ زدن گوش رنج می برد در بیانیه ای گفت که در حدود دو هفته بعد از شروع درمان، تغییرات مثبتی را تجربه کرده است." از زمانی که درمان را شروع کردم زنگ زدن در گوشم بطور تدریجی و یکنواخت هم در بالا و پایینی صدا و هم در زیر و بمی صدا تغییراتی کرده است.
صداها تقلیل پیدا کردند و در حال حاضر صدای کم و گاهی اوقات هیچ صدایی نمی شنوم.مارک ویلیامز، متخصص شنوایی در وب سایت کلینیک گفت: محرک CR در ابتدا به منظور کاهش تقارن عصبی در اختلالات عصبی مثل بیماری پارکینسون، از طریق تحریک الکترود عمیق مغز بوجود آمده بود. برطبق مقاله تلگراف گفته شده است که کلینیک، یک آزمایش بریتانیایی بزرگتری را سرمایه گذاری کرده و بر این امید است که این درمان به زودی درNHS مورد استفاده قرار گیرد.


نوشته: رزماری بای فیلد
منبع: www .۳neshaneh.com
نویسنده : ترجمه رامونا نیکویی

روزنامه مردم سالاری