سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

درمان آکنه با عصاره آویشن - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

درمان آکنه با عصاره آویشن

درمان آکنه با عصاره آویشن


تاریخ استفاده از داروهای گیاهی برای درمان بیماری ها به چند هزار سال پیش برمی گردد. یکی از مشکلاتی که اغلب نوجوانان و جوانان با آن دست و پنجه نرم می کنند، آکنه یا غرور جوانی است.
آکنه به وسیله یک باکتری با نام پروپیونی باکتریم به وجود می آید. این باکتری منفذهای پوست را عفونی می کند
و در نتیجه تبدیل به جوش می شود.
در حال حاضر برای درمان آکنه از آنتی بیوتیک، کرم های موضعی و بنزوئیل پراکسید شیمیایی استفاده می شود.
همان طور که می دانید، این گونه داروها با عوارض جانبی زیادی همراه است، برای مثال باعث بروز سوزش و التهاب روی پوست می شود، همچنین ممکن است سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند، حتی این احتمال وجود دارد که با گذشت زمان باکتری نسبت به آنتی بیوتیک مذکور مقاوم شود.
به همین سبب محققان دانشگاه لیدزمترو پولیتان تحقیقاتی را در این زمینه انجام دادند و توانستند محلولی را با استفاده از گیاه آویشن کشف کنند که اغلب تحت عنوان تنتور از آن یاد می شود.
این دارو نسبت به کرم ها و محلول های شیمیایی بهتر می تواند باکتری های آکنه را از بین ببرد. مارگاریتا گومز، رئیس این گروه تحقیقاتی می گوید: گیاهانی مانند مُر، گل همیشه بهار و آویشن مورد آزمایش قرار گرفت و مشخص شد که عصاره های آنها در از میان بردن باکتری آکنه بسیار مفید است، البته در میان آنها آویشن بهتر عمل می کند، به همین علت ما به دنبال آن هستیم تا تنتور آویشن را جایگزین داروهای ضد آکنه امروزی بویژه بنزوئیل پراکسید کنیم.
گیاه آویشن به مدت چند هفته در الکل قرار داده می شود تا از این طریق ترکیبات آن خارج شود.
مقداری پایه الکل نیز به تنتور آویشن اضافه می شود تا خاصیت ضدعفونی آن بیشتر شود.
در حالی که گفته می شود این محصول به شکل اسپری به بازار عرضه خواهد شد شما هم می توانید در خانه براحتی این عصاره را آماده کنید.
به این صورت که نیم فنجان آویشن خردشده را با چند قاشق چایخوری چای سبز مخلوط کنید، سپس آن را بجوشانید و دم کرده آن را در یخچال نگه دارید. پنبه ای را به مایع مذکور آغشته کنید و روزانه روی صورت بمالید و شاهد معجزه این گیاه باشید.


منبع: naturalnews

روزنامه جام جم