اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | شنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۶

درخشش صدا و سیمای مرکز گیلان در نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز - نمایش محتوای خبر

 

 

درخشش صدا و سیمای مرکز گیلان در نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز

شناسه : 334231789

درخشش صدا و سیمای مرکز گیلان در نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز

صدا و سیمای مرکز گیلان با  کسب افتخارات و جوایز نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها خوش درخشید.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان ، رسانه استانی در این دوره از جشنواره در سه حوزه صدا،خبر و سیما موفق به کسب جوایز ارزنده شد. رادیو گیلان با نمایش رادیویی "ارتعاش" و کسب شش جایزه لرزه براندام نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز انداخت. نمایش رادیویی ارتعاش که داستان غصه های یک جانباز را روایت می کند ،توجه داوران را به خود جلب کرد و آقای مهدی آذری تهیه کننده،نویسنده و کارگردان این اثر عناوین برترین نمایش رادیویی جشنواره و کسب تندیس ،رتبه برتر کارگردانی نمایش و رتبه برتر نویسندگی نمایش را از آن خود کرد. معصومه همتی رتبه برتر صدابرداری دربخش نمایش رادیویی" ارتعاش" و رتبه برتر صدابرداری در بخش ترکیبی نمایشی برنامه "آوای کتاب" را به دست آورد. رتبه برتر بازیگری جشنواره نیز به بهرام نوری برای بازی در نمایش رادیویی "ارتعاش" تعلق گرفت. هیات داوران مستند رادیویی "تالش ننه"به تهیه کنندگی اکرم شاکری را نیز در دو بخش صدابرداری و گزارشگری شایسته تقدیر دانست. همچنین ،بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کشوراز زحمات عوامل تولید نمایش ارتعاش تقدیر کرد.
سیمای مرکز گیلان نیز موفق به کسب عنوان برترین مرکز در تولید سریال شد. سیمای مرکز گیلان با  سریالهای چای و زندگی ، عطر ترنج و بامهای مه آلود نظر هیات داوران را جلب کردو جایزه برترین مرکز در تولید سریال را به خود اختصاص داد.
در حوزه موسیقی نیز ، صابر غلامی پور آهنگساز قطعه موسیقی مقامی "رعنا" و شعری از حسن یگانه چاکلی ،عنوان بهترین طراحی و تنظیم را کسب کرد.
در حوزه خبر گیلان نیز از عباس قنبری برای خبر مکتوب" آغاز دروی برنج: ،مریم حسن پور برای گزارش خبری تلویزیونی" آغاز فصل صید "،اعظم سائدی برای گزارش ویژه " وحدت شیعه و سنی در گیلان" و مریم امدادی برای گزارش مکتوب "زباله وصله ناچسب طبیعت گیلان" قدردانی شد.
نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی تلویزیونی مراکز استانها از 30 آذر تا 3 دی در اهواز برگزار شد.