جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

درخشش رسانه ملی در مسابقه بین المللی رسانه ای روسیه - نمایش محتوای خبر

 

 

درخشش رسانه ملی در مسابقه بین المللی رسانه ای روسیه

شناسه : 296035466

درخشش رسانه ملی در مسابقه بین المللی رسانه ای روسیه

صدا و سیمای مرکز گیلان در دومین جشنواره بین المللی کشورهای حاشیه دریای خزر در کشور روسیه موفق شد جوایز ویژه این جشنواره را از آن خود کند .
در این جشنواره که با عنوان " رویای خزر " و با حضور نمایندگانی از 5 کشور حاشیه خزر اوایل مهر ماه در استان آستاراخان فدراسیون روسیه برگزار شد از میان 97 اثر تلویزیونی ، رادیویی و مکتوب ارسالی به دبیرخانه جشنواره 15 اثر موفق به دریافت دیپلم افتخار و جایزه ویژه شدند .
از کشور جمهوری اسلامی ایران هم 3 اثر از صدا و سیمای مرکز گیلان و 1 اثر از استان گلستان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که گزارش مکتوب کبرا اجدادی با عنوان " روبه خاموشی گراییدن فک خزری " و مستند رادیویی مهدی آذری با عنوان "من ، آشغال ، دریا " جایزه ویژه این جشنواره بین المللی را از آن خود کردند .
همچنین گزارش خبری مریم حسن پور خبرنگار صدا و سیمای مرکز گیلان شایسته تقدیر داوران این جشنواره قرار گرفت .
در جشنواره رویای خزر نمایندگانی از کشورهای حاشیه خزر با ارائه گزارشی از توانمندی های اقتصادی ، گردشگری ، تجاری و فرهنگی کشورشان با پخش تصاویری مستند از این توانمندی ها خواستار همکاری بیشتر کشورهای همسایه برای حفظ محیط زیست دریای خزر و ماندگاری صلح و دوستی در این دریا شدند .
کبرا اجدادی هم از جمهوری اسلامی ایران در این همایش با ارائه گزارشی از نقش ایران و استان گیلان به عنوان دروازه ورود به آستاراخان روسیه ، توانمندی های این استان را در زمینه های اقتصادی و توسعه روابط تجاری با کشور روسیه برشمرد .
توجه جوامع حاشیه خزر به مسائل زیست محیطی – همکاری های اجتماعی ، اقتصادی و تشویق فعالیت های خلاقانه رسانه ای کشورهای حاشیه خزر و اطلاع رسانی در مورد موضوعات آینده دریای خزر از اهداف برپایی این جشنواره بود.
 
منبع : خبر گیلان