دانلود کتاب «در مکتب فاطمه سلام الله علیها»

بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام الگوى مكتب اسلام است. بانوئى است كه در دوران حیات كوتاهش مراحل مختلف دعوت و رسالت پیامبر را دیده و در خانه وحى رشد كرده و با شعاع وحى انس گرفته است. او در نقش‏هاى مختلفى كه براى حیات زنان پدید مى‏آید روزگار گذارنده و در هر عرصه‏اى نشان داده است كه زن چگونه باید باشد. آن حضرت به تأیید دوست و دشمن، مورد عنایت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بود، و مایه فخر زنان، مجرى كامل دستورات الهى و تابع خدا بود ، همه حركات و سكناتش درس‏آموز، راهگشا و داراى جنبه الگوئى و در خور تبعیت و رعایت .

در واقع سیره فاطمه زهرا علیهاالسلام معرفى كننده شیوه عملى اسلام و بصورت یك مكتب است. مكتبى كه آن را وحى، و هدایت عملى آن را شخص پیامبر صلی الله علیه وآله و امیرالمۆمنین على علیه السلام بر عهده و در تحت نظارت داشته‌‏اند و فاطمه علیهاالسلام خود قهرمان اجراى آن مكتب است .

دکتر علی قائمی

کتاب «در مکتب فاطمه سلام الله علیها » تألیف دکتر علی قائمی، مجموعه ارزنده ای است از بحثها و سخنرانى‏ های ایشان كه در مجامع عمومى و علمى، سمینارها و كنگره‏ هاى متعدد، ایراد گردیده و یا به صورت نوشته ‏هائى عرضه شده اند.

 

دانلود کتاب

ابوالفضل صالح صدر            

بخش تاریخ و سیره معصومین تبیان