رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

دانشگاه گیلان محور توسعه علم ودانش در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه گیلان محور توسعه علم ودانش در استان

شناسه : 289218725

دانشگاه گیلان محور توسعه علم ودانش

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان؛  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی هماهنگی و هم افزایی استانی را مهم خواند و گفت:  دانشگاه گیلان با توجه به ظرفیت بالای پذیرش دانشجو واستفاده از استادان متخصص می تواند به عنوان دانشگاه مادر  محورتوسعه علم  ودانش در گیلان باشد.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به تغییرات اخیر آئین نامه ارتقاء اعضای هیأت علمی دانشگاه ها اشاره کرد و خاطر نشان کرد: تغییرات کنونی تغییراتی رو به جلو بوده است و بنا داریم هر سه سال یکبار این آئین نامه را با کمک وزرای علوم و بهداشت و درمان مجددا مورد بررسی قرار دهیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه از مشارک اعضای هیأت علمی دانشگاه گیلان در کمیسیون های تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی استقبال کرد و تصریح کرد: دانشگاه ها می توانند از ظرفیت های بی شمار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و بنیاد ملی نخبگان استفاده کنند.

وی در ادامه به بحث تحول در علوم انسانی اشاره کرد و گفت: به یاری خداوند بحث تحول در علوم انسانی دارد به ثمر می رسد و معتقدم از تجربیات بشر باید در این حوزه استفاده شود.

دکتر مخبر دزفولی با بیان اینکه تحول بدون متن معنا ندارد یادآور شد: ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی ۱۵ کارگروه تخصصی داریم که حدود ۳۰۰ استاد در آن مشغول فعالیت هستند.

ایشان عینیت بخشیدن به کیفیت گرایی در آموزش عالی را مستلزم برنامه ریزی دانست و از پیشنهاد این شورا برای مشارکت دانشگاهیان در تألیف کتب درسی خبر داد.

وی در انتها از فضای آرام و علمی موجود در دانشگاه گیلان نیز تقدیر کرد.

دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در ابتدای این نشست ضمن تشریح وضعیت آموزش عالی استان به قابلیت های دانشگاه گیلان در حوزه های مختلف اشاره کرد.

کسری اعتبارات دانشگاه ها،دامنه اختیارات اجرائی دانشگاه ها و مشارکت بیشتر اعضای هیأت علمی دانشگاه ها در تصمیم گیری های شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله مواردی بود که توسط رئیس دانشگاه گیلان در این نشست مطرح شد.

در ادامه نیز اعضای هیأت رئیسه دانشگاه متناسب با حوزه کاری خود به بیان دیدگاه هایشان در ارتباط با مسائل فرهنگی، مالی، ساختاری و … در حوزه آموزش عالی پرداختند.

منبع: باشگاه خبرنگاران