جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

دانشگاه ها با ایجاد محیط های بانشاط، زمینه علم آموزی دانشجویان را فراهم کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه ها با ایجاد محیط های بانشاط، زمینه علم آموزی دانشجویان را فراهم کنند

شناسه : 138185365

دانشگاه ها با ایجاد محیط های بانشاط، زمینه علم آموزی دانشجویان را فراهم کنند

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: دانشگاه ها باید با ایجاد محیط های بانشاط و سرزنده، زمینه علم آموزی و کسب معرفت دانشجویان را فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی روز یکشنبه در نشست با اعضای بسیج اساتید دانشگاه گیلان که همزمان با سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید برگزار شد، با تاکید بر ترویج اندیشه چندبعدی در دانشگاه ها افزود: دانشگاه ها رسالت شکوفایی اندیشه های دانشجویان را عهده دار هستند و باید با ایجاد محیط های با نشاط و سرزنده موجب شویم تا دانشجویان با عشق ، علاقه و با امنیت روحی و روانی در جهت کسب علم و معرفت تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه تقویت بنیه علمی، تعمیم، ترویج و تعمیق آن رسالت اصلی دانشگاه است، اظهار کرد: دانشگاه ها رسالت شکوفایی اندیشه دانشجویان را به عهده دارند.

استاندار گیلان بر ضرورت کاهش فاصله بخش صنعت و کشاورزی و مدیریت علمی و اجرایی تأکید و بیان کرد: امروز شما شاهد هستید که در انتخاب مدیران از چهره های دانشگاهی بیشتر بهره گرفته شده و سعی بر این است تا ارتباط بین دانشگاه ها و بخش های مختلف اجرایی قوی تر شود.

وی با قدردانی از ابراز علاقمندی بسیج اساتید جهت حل مشکلات استان اظهار داشت : باید با ارائه راهکار و با برنامه در جهت حل مشکلات تلاش کنیم .

وی با انتقاد از گسترش مراکز آموزشی بدون پیوست فرهنگی، علمی و عدم امکانات مناسب سخت افزاری و فضای مناسب آموزشی بر ضرورت تقویت دانشگاه های مادر تأکید کرد و افزود : گسترش مراکز آموزشی هر چند موجب خواهد شد تا دانشجویان بتوانند به راحتی در محل زندگی خود تحصیل کنند اما نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم.

استاندار گیلان بر ضرورت تهیه آمایش سرزمینی تأکید و اضافه کرد: آمایش سرزمینی اقدامی بود که از سال ها پیش آغاز شد اما ابتر بود و این بخش را تقویت کردیم و شما می توانید با حضور در کمیته ها و کارگروه ها نظرات خود را در این بخش اعلام کنید.

وی با بیان اینکه باید بخش وسیعی از مطالبات استان در برنامه ششم توسعه تحقق یابد، اظهار داشت : هنوز در آغاز راه هستیم و بنا داریم در برنامه ششم توسعه قوی تر حرکت کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به توانمندی و ظرفیت های استان در بخش های مختلف ، گیلان را از استان های نخبه کشور دانست و افزود: گیلان بهتر و برتر را در برنامه کاری خود داریم اما با توجه به عدم وجود امکانات، هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با تبیین مشکلات منابع آبی استان با بیان اینکه یک هزار میلی متر بارش استان در فصل های مختلف راهی دریا می گردد، اظهار داشت: باید در برنامه ششم توسعه با ایجاد سدهای پایین دستی و احداث سدهای لاستیکی مشکلات منابع آبی استان را رفع کنیم.

استاندار گیلان خرده مالکی را از جمله مشکلات کشاورزی استان برشمرد و افزود: داشتن نیم هکتار زمین زراعی جوابگوی ارتزاق خانواده پنج نفره کشاورز نخواهد بود و باید بخش کشاورزی را تقویت کنیم.

وی بر ضرورت توسعه بخش گردشگری با حساسیت فرهنگی تأکید و تصریح کرد: شما می توانید در برنامه ششم توسعه در جهت تحقق این مهم یاری رسان استان باشید.

استاندار گیلان گفت: در سفر دکتر روحانی به گیلان برای دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت مبلغ 50 میلیارد تومان در نظر گرفته شد و این مهم برای اولین بار صورت گرفته است.


استاندار گیلان با اشاره به عدم تحقق درآمد نفتی دولت و مشکلات تأمین اعتبار در ماه های پایانی سال گذشته اظهار داشت: روند سرمایه گذاری در استان بسیار قوی تر از سال گذشته است

وی از وجود یک هزار و 350 کارگاه و کارخانه رها شده در استان در سال های گذشته خبر داد و افزود : با راه اندازی کارگروه صنعت و اشتغال در استان طی یکسال و نیم، 34 درصد از این واحدها مجدداً به چرخه تولید وارد شدند.

وی استان گیلان را جزو استان های بدهکار به سیستم بانکی خواند و افزود : با وجود تمامی مشکلات همکاری خوبی را از سوی بانک ها شاهد هستیم و رشد مثبتی در ایجاد مشاغل خانگی و کوچک در استان ایجاد شده است.

استاندار گیلان حل مشکل بیکاری را از جمله اولویت های مهم استان بر شمرد و خواستار همکاری چهره های دانشگاهی با بخش های مختلف تولیدی استان شد.

وی توسعه دریا محور را از سیاست های استان در ایجاد اشتغال دانست و افزود: باید با بهره گیری از ظرفیت و توانمندی استان، در جهت توسعه و شکوفایی استان تلاش کنیم.

وی حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را از اولویت های استان عنوان و بیان کرد: باید حافظ محیط زیست مان باشیم.

قاسمی روشن مسوول بسیج اساتید دانشگاه گیلان نیز در این نشست تشکیل بسیج مستضعفین را از مهمترین دستاوردهای انقلاب دانست و ایمان، اعتقاد قلبی، خلوص و پشتکار، عزم و اراده و غیرت دینی را از جمله خصوصیات افراد بسیجی برشمرد و گفت: بسیج یک فرهنگ است و اختصاص به افراد خاصی ندارد.