رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

دانشجویان سرمایه های آینده ساز ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشجویان سرمایه های آینده ساز ایران

شناسه : 293738702

دانشجویان سرمایه های آینده ساز ایران

سال تحصیلی جدید دانشجویان دانشگاه گیلان در مراسمی با حضور پروفسور سمیعی جراح برجسته مغز و اعصاب جهان در رشت آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رییس مرکز بین المللی تحقیقات علوم اعصاب هانوفر آلمان در این مراسم دانشجویان را سرمایه های ارزشمند ایران اسلامی برای تضمین آینده ایی روشن و پرافتخار توصیف و تصریح کرد : این کار مهم با تلاش دانشجویان و بهره گیری بهینه از فرصت ها میسر می شود.
پروفسور مجید  سمیعی از دانشجویان جوان خواست در خصوص رسالت بزرگی که در حوزه آموزش و پژوهش برعهده دارند تامل و احساس مسئولیت کنند و آگاهی و دانش خود را فراتر از سرفصل های دانشگاهی بسط دهند تا به تعالی برسند.  
وی در ادامه از تمایل قلبی خویش برای تبدیل گیلان به مرکز افتخارات علوم اعصاب جهان خبرداد و اضافه کرد : در حال حاضر زمینه های لازم برای تعاملات سازنده دانشگاه های گیلان و علوم پزشکی استان فراهم شده و این روند می تواند به ایجاد علوم بین رشته ایی با محوریت مغز و اعصاب منجر شود.
جراح نابغه مغز و اعصاب جهان تحقق این هدف مهم را مستلزم داشتن تکنولوژی و گروه تحقیقاتی قوی دانست و افزود : در این باره از همه ظرفیت ها بهره گیری خواهد کرد.
استاندارگیلان نیز بر ضرورت استفاده بهینه ی دانشجویان از فرصت های موجود در فضای همدلی و همکاری تاکید کرد و گفت : استعدادهای علمی گیلان زیاد و متنوع است و زمینه سازی برای تبلور این توانمندی ها می تواند بالندگی و شکوفایی گیلان را در پی داشته باشد.
محمد علی نجفی وجود پروفسور سمیعی را فرصتی مغتنم برای ارتقاء کیفی مراکز آموزش عالی استان عنوان کرد و افزود : با افزایش تعاملات بین دانشگاهی این فرصت به نتایج امیدوارکننده ایی خواهد رسید.
احمد رضی رییس دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با اشاره به رسالت های مهم دانشگاه های نسل سوم جهان مبنی بر کارآفرینی و درآمد زایی تصریح کرد : تلاش می کنیم با برنامه ریزی و هدف گذاری بهینه، دانشگاه گیلان را در عرصه ی فن آوری ، اشتغال زایی و تولید ثروت نقش آفرین کنیم.
در ادامه ی این مراسم تفاهم نامه ی همکاری های علمی دانشگاه گیلان و علوم پزشکی استان با مرکز بین المللی تحقیقات علوم اعصاب هانوفر آلمان امضاء و از فرش مزین به چهره پروفسور سمیعی که هنرمندی از موسسه خیریه الهه ی نور امامت رشت بافته شده بود رونمایی شد. 
تقدیر از دکتر میر جعفر ابریشم چیان خیر دانشگاهی و 6 نفر از استادان و پژوهشگران نمونه دانشگاه گیلان از دیگر برنامه های این مراسم بود.
نشست شورای معاونان و مدیران دانشکده ها دانشگاه های گیلان و علوم پزشکی استان هم با حضور پروفسور سمیعی برگزار و راهکارهای تعاملات سازنده این 2 دانشگاه در حوزه علم و فن آوری بررسی شد.
پروفسور سمیعی در این نشست رمز موفقیت دانشگاه های امروز را نقش آفرینی آنان در ابداع و اختراع و برنامه ریزی هدفمند در عرصه ی کارآفرینی و اشتغال زایی عنوان کرد و گفت : گسترش همکاری های علمی بین حوزه های پزشکی و فنی می تواند زمینه اختراعات جدید را برای خدمت به جامعه ی بشری مهیا کند.                            
احمد رضی رییس دانشگاه گیلان و شاهرخ یوسف زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز بر ضرورت همکاری های هرچه بیشتر علمی -  پژوهشی تاکید کردند.
 
 
منبع : خبر گیلان