جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

دانستنیهای جهان - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانستنیهای جهان

دانستنیهای جهان


 

نوری که از نزدیک ترین ستاره به ما می رسد از 4 سال قبل به سمت ما رهسپار شده است. اگر قرار باشد موشکی را به سمت نزدیک ترین ستاره بفرستیم رفت و برگشت آن هزارها سال طول می کشد.

خیار دریایی جانوری بی آزار است. اما اگر یک ماهی گرسنه  به او نزدیک شود، رشته هایی چسبنده به شکل ماکارونی به سمت او پرتاب می کند تا زمان برای فرار کردن داشته باشد.

گاهی اوقات دو رنگین کمان در کنار هم تشکیل می شوند. هنگامی که یک رنگین کمان داریم، همیشه در قسمت بالا رنگ قرمز و در قسمت پایین رنگ بنفش قرار می گیرد. اما در رنگین کمان های دوبل، رنگ دومین کمان کمتر است و رنگ ها به شیوه ای دیگری در کنار هم قرار می گیرند.

پنگوئن های امپراطور می توانند در اعماق265 متر ی شیرجه بزنند و بیش از 9 دقیقه در آنجا بمانند. آن ها بین شیرجه هایشان پرهای خود را شانه می زنند تا هوا بین پرهایشان قرار گیرد و  آن ها را در آب های سرد گرم نگه دارد.

صحرای بزرگ آفریقا(بزرگترین صحرای گرم جهان) 5000 سال قبل پوشیده از چمن و درخت بود. در نقاشی هایی که در غارها پیدا شده، تصاویر زرافه ها، شیرها و  کرگدن ها دیده می شود. در نقاشی ها دیده می شود که مردم این حیوانات را شکار می کردند.

هر سال حدود 6 میلیون تن نمک در دریا ساخته می شود که این مقدار برای ساختن یک گونه ی نمکی از هرم بزرگ مصر کافی است.

بزرگترین آتشفشان فعال روی زمین مانالوآ در هاوایی است. ارتفاع آن 4168 متر است و یک انفجار آن یک سال و نیم طول می کشد.

منبع:تبیان