سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

دامادهای مریخی؛عروس های ونوسی - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دامادهای مریخی؛عروس های ونوسی

دامادهای مریخی؛عروس های ونوسی


امروزه ازدواج به عنوان مهم ترین اتفاق زندگی هر انسان، برخلاف گذشته به چالشی بزرگ پیش روی خانواده ها تبدیل شده است.
سوای از مشکلاتی چون هزینه های گزاف، چشم و هم چشمی های متداول، مهریه های سنگین و گاه نامتعارف؛ نبود تفاهم فرهنگی و فکری عروس و داماد ها وضعیت را به گونه ای رقم زده است که عروس های ونوسی به دامادهای مریخی بله می گویند و متاسفانه پس از گذشت زمانی کوتاه سر از دادگاه های خانواده درمی آورند.
شاید اگر افراط در تساهل و تسامح در ابتدای آشنایی دخترها و پسرها با هم نبود، هرگز شاهد جدایی های زودهنگام و سختگیری و خشونت های بعدی آنها نبودیم.
کارشناسان حوزه خانواده بر این باورند که آنچه باعث شکست زوج های جوان در ازدواج می شود، نبود شناخت کافی، ناهمگونی فرهنگی و توجه به ظواهر و تجملات به جای گرایش به معنویات و اخلاق میان آنهاست.
امروزه ازدواج سنتی تغییر شکل داده است. دیگر دختران و پسران برای انتخاب زوج خود به نظر بزرگ ترها کمتر اعتنا می کنند، خبری از ازدواج های ساده نیست و چشم و هم چشمی و تجمل گرایی کار را به جایی رسانده که آنها پس از مدتی کوتاه درمی یابند با وجود برگزاری مراسم اشرافی و بریز و بپاش های بی مورد، از خلأ چیزی به نام عشق و همدلی در زندگی مشترک رنج می برند.
شاید یکی از دلایل ازدواج گریزی جوانان افزون بر مشکلات اقتصادی و ... نیز مشاهده شکست همسانان خود در ازدواج است. موضوعی که موجب افزایش سن ازدواج جوانان شده و کارشناسان همواره نسبت به آن هشدار می دهند و هنوز راهکار جدی برای آن اندیشیده نشده است.روزنامه جام جم