جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

خونریزی دستگاه تناسلی در کودکان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

خونریزی دستگاه تناسلی در کودکان

Loading the player...

یکی از دلایل خونریزیهای دستگاه تناسلی کودکان که بسیار نادر است رسیدن استروژن به کودک است یعنی پزشک باید احتمال بدهد که بطریقی استروژن به بدن کودک رسیده،هورمون استروژن هورمونی است زنانه که باعث خونریزی می شود و یا اینکه توموری وجود دارد که این هورمون را ترشح می کند، یعنی این امکان وجود دارد که کودک تومورهای تخمدانی مترشحه استروژن داشته باشد که این شک هم با انجام سونوگرافی و معاینه برطرف می شود و به این وسیله از والدین کودک رفع نگرانی می شود. در صورتیکه پستان کودک برگتر می شود وعلائم دیگری غیر از خونریزی را داشته باشد احتمال بلوغ زودرس را می توان داد ویا اگر سابقه تصادف را داشته باشد که باعث ضربه مغزی شده باشد میتواند ایجاد خونریزی واژینال کند که معمولا این علائم در این سنین کمتر است و بیشترر به علت وجود جسم خارجی (Foriegn body) در دستگاه تناسلی است که براحتی بر طرف می شود.

 

 

عوامل برنامه عبارتند از:

تهیه کننده : سیرنگ پوررحیمی

نویسنده: فاطمه هژیرپسند - معصومه پور احمدی

کارگردان و تدوینگر : سید مصطفی نبوی

تصویر برداران:حسن جعفری - حسین زحمتکش

 

  1. Genital bleeding in children and infants

Rare causes of vaginal bleeding in children

One of the rare causes of vaginal bleeding in children is estrogen in the body of them. Physician must identify the source of received estrogen. Whereas this hormone is related to women so it might be an Estrogen-secreting ovarian tumor which has caused this problem. In this case, Ultrasound and examination are necessary to decrease concerns

If the child's breasts get bigger and other symptoms like bleeding happen, there is the possibility of precocious puberty. Having a history of accident with brain damages can cause vaginal bleeding. These symptoms are not common in these ages. The most usual reason is external objects which can be removed easily.