جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

خوردنی های مفید برای کمک به خوابیدن - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خوردنی های مفید برای کمک به خوابیدن

خوردنی های مفید برای کمک به خوابیدن


یکی از مواد غذایی مفید برای کمک به خوابیدن، گیلاس ها هستند.گیلاس های تازه یا خشک یکی از منابع غذایی طبیعی ملاتونین هستند. (ماده شیمیایی که ساعت درونی بدن را برای تنظیم خواب کنترل می کند).
محققانی که گیلاس های ترش را مورد آزمایش قرار داده اند و متوجه سطح بالای ملاتونین شدند، توصیه کرده اند این گیلاس ها را یک ساعت قبل از وقت یا قبل از سفر وقتی می خواهید در هواپیما بخوابید، بخورید.
خوردنی بعدی موزها هستند. پتاسیم و منیزیم شل کننده های طبیعی عضلات هستند و موزها منبع غنی از این دو عنصر هستند. موزها همچنین حاوی آمنیواسیدال تریپتوفان هستند که در مغز به «HTP ۵ » تبدیل می شوند. «HTP ۵ » که به نوبه خود به سروتونین ( یک ناقل عصبی آرامش دهنده) و ملاتونین تبدیل می شود.
نان تست نیز از گروه غذاهای غنی از کربوهیدرات است که موجب تولید انسولین می شوند و با افزایش سرعت آزادسازی تریپتوفان و سروتونین (دو ماده شیمیایی که شما را آرام کرده و به خواب می برند) ترغیب به خوابیدن می کنند.
خوردنی مفید بعدی بلغور جو است. یک کاسه بلغور جو مثل نان تست قندخون را بالا می برد که آن هم به نوبه خود تولید انسولین می کند و مواد شیمیایی مغزی ترغیب کننده خواب آزاد می کند. جوها غنی از ملاتونین هستند که ممکن است مردم از آنها به عنوان یک کمک برای خوابیدن استفاده کنند.
شیرگرم نیز آخرین گزینه است. شیر هم مثل موز حاوی آمینواسید ال تریپتوفان است که به «HTP ۵ » تبدیل می شود و سروتونین آرامش بخش آزاد می کند. شیر هم حاوی کلسیم زیاد است که خواب را زیاد می کند.


روزنامه کیهان