جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

خودتان را دوست بدارید تا جهان و مردمش شما را دوست بدارند - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خودتان را دوست بدارید تا جهان و مردمش شما را دوست بدارند

خودتان را دوست بدارید تا جهان و مردمش شما را دوست بدارند


 

خودتان را چه‌طور می‌بینید؟‌خوش‌اخلاق، زشت، تنبل، باهوش، ضعیف، مریض، شاد، افسرده، بی‌عرضه و یا...

آیا فكر می‌كنید این‌ها مشخصات شما هستند، درصورتی كه شما كامل، پاك و زیبا خلق شده‌اید بدون هیچ زشتی و پلیدی و ضعف‌.

اگر طور دیگری در مورد خودتان فكر می‌كنید‌، به خدایی كه شما را آفریده، بی‌احترامی می‌كنید‌
. ما همگی از روح خدا هستیم و همه‌ به یك اندازه زیبا‌، قدرتمند و كامل آفریده شده‌ایم ولی بعضی از انسان‌ها از نعمت‌هایی كه در درون‌شان وجود دارد، استفاده كرده‌ و موفق شده‌اند و برخی دیگر، در خواب غفلت بوده و دچار روزمرگی شده‌اند‌.

هیچ‌گاه خودتان را كمتر از دیگران ندانید و البته هیچ‌گاه خودتان را بیش‌تر از دیگران هم ندانید. شما انسان كاملی هستید با خصوصیات ویژه‌. هیچ‌یك از ما شبیه دیگری نیستیم. هیچ‌كس حتی دوقلوهای یكسان هم شبیه همدیگر نیستند. شاید از نظر ظاهر، شباهت داشته باشند ولی در باطن، با هم تفاوت دارند و پدر و مادرشان به‌خوبی این موضوع را درك می‌كنند.

در وجود ما، هیچ بدی و زشتی و ناپاكی نیست و هرچه هست، خوبی‌، سلامتی و زیبایی است‌. این ما هستیم كه بیش‌تر اوقات خودمان را زشت، تنبل، ‌بی‌عرضه، بی‌سواد، ضعیف، بیمار و... می‌دانیم و با این كار، هرچه بیش‌تر این صفات بد را به خودمان محكم‌تر می‌چسبانیم و بقیه نیز در مورد ما همین‌طور فكر می‌كنند‌. باور كنید دیگران همان‌طور كه شما خودتان را می‌بیند، شما را می‌بینند‌.

شما باید ساختمان اعتقادات درباره‌ی خودتان را از اول بچینید‌. هریك از ما در یك و یا چند زمینه، استعداد فوق‌العاده‌ای داریم ولی خیلی از ما، آن نعمت‌های زیبایی كه خداوند در وجودمان قرارداده را بی‌استفاده گذاشته‌ایم.

شما كارهای خوب زیادی انجام داده‌اید كه قابل ستایش هستند‌ بنابراین هیچ‌وقت خودتان را شخص بی‌ارزشی نشمارید. اگر روی نكات مثبت و استعدادهای خودتان بیش‌تر كار كنید‌، به‌زودی می‌بینید كه چه‌قدر محبوب و دوست‌داشتنی می‌شوید. ولی قبل از هر چیز، شما باید همین كه هستید را دوست داشته باشید نه چیزی كه بعداً می‌خواهید بشوید. اگر همین كه الآن هستید را بپذیرید، می‌توانید به آن چیزی كه در آینده دوست دارید‌، برسید. شما باید برای هر كار خوب كوچكی كه انجام می‌دهید، به خودتان جایزه بدهید و از خودتان تشكر كنید.

شما باید برای هر یك قدم پیشرفت‌، خودتان را تحسین كنید‌. برای 20 دقیقه بیش‌تر درس‌خواندن‌، برای 1 نمره افزایش معدل‌، برای 1 كیلو وزن كم كردن‌، برای یك دوست جدید پیدا كردن و خلاصه برای هر قدم كوچكی كه در مسیر رسیدن به هدف‌تان برمی‌دارید، از خودتان تشکر کنید‌. انتظارهای ماورایی نداشته باشید‌ و در راه رسیدن به قله‌ی موفقیت، از كوهپایه هم لذت ببرید‌. زندگی یعنی مسیر رسیدن به هدف، نه خود هدف‌. یادمان باشد كه باید هر لحظه شاد باشیم و خودمان را به خاطر كوچك‌ترین حركتی، تشویق كنیم و همسر و فرزندان‌مان را نیز به‌محض رسیدن به کوچک‌ترین موفقیتی، تشویق کنیم.

اگر منتظر باشید تا همسر یا فرزندان‌تان همانی شوند كه شما می‌خواهید و بعد تشویق‌شان كنید‌، باید تا آخر عمر، منتظر باشید و این آرزو را با خود به آن دنیا ببرید! چون هیچ‌كس این‌گونه تغییر نمی‌كند.

پس یادتان باشد دست از كمال‌خواهی بردارید. شما باید در همه‌حال، از زندگی‌تان لذت ببرید و همین شادی و احساس خوب است كه باعث می‌شود قانون جذب، اتفاقات خوب و موقعیت‌های عالی را برای‌تان به‌وجود بیاورد‌.

خودتان را به خاطر خدایی كه در درون‌تان هست، دوست داشته باشید‌. برای خودتان ارزش قائل شوید و تشنه‌ی محبت دیگران نباشید‌. هیچ‌گاه نخواهید كه ارزش شما، به‌وسیله‌ی دیگران تعیین شود‌. خودتان ارزش خود را تعیین كنید و به خودتان افتخار كنید‌.تهیه شده توسط :مجله شادکامی و موفقیت