جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

خلاقیت و نوآوری لازمه پیشرفت های علمی - نمایش محتوای خبر

 

 

خلاقیت و نوآوری لازمه پیشرفت های علمی

شناسه : 275202845

خلاقیت و نوآوری لازمه پیشرفت های علمی

خلاقیت و نوآوری لازمه پیشرفت های علمی است.
نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با جمعی ازمسولان ، محققان و پژوهشگران جهاد دانشگاهی گیلان با ابراز تاسف از فرارمغزها گفت : مهاجرت فرزندان نخبه این مرز و بوم به خارج از کشور به ضرر کشور ما و به نفع کشورهای است  که از سرمایه های علمی ما استفاده های فراوان می کنند.
آیت الله قربانی در این دیدار که به مناسبت سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی برگزار شد گفت : باید نسل جوان  و آینده سازان ایران اسلامی را به پیشرفت های علمی ،  فن آوری و نوآوری تشویق کرد تا نیاز ما به بیگانگان کمتر شود.
وی با بیان اینکه حمایت از نخبگان باید بصورت عملی نه بر اساس حرف باشد افزود : با این کار روند فرار مغزها و مهاجرت نخبگان کاهش خواهد یافت و این افراد درخدمت نظام اسلامی ایران خواهند بود.
نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به لزوم تقویت امور دینی  در دانشگاه ها و مدارس خاطر نشان کرد : استادان ، دانشجویان و دانش آموزان در کنار مسوولان وظیفه سازندگی کشور را دارند  و باید در این راه جامعه علمی متعهد ، متقی و با ایمان داشته باشیم تا عزت ، استقلال خودمان را حفظ کنیم.
جمشید رسایی ریس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان هم  گزارشی از فعالیت های آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی جهاد دانشگاهی گزارش داد و گفت : بیش از 2 هزار دانشجو در 6 مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی گیلان در رشته های فنی – مهندسی ، محیط زیست و علوم انسانی تحصیل می کنند.
 
منبع : خبر گیلان