سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

خط توسعه برتر از شبکه گیلان می گذرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خط توسعه برتر از شبکه گیلان می گذرد

شناسه : 159818235

خط توسعه برتر از شبکه گیلان می گذرد

تعاونی ها، واحدهای کوچک اقتصادی ویژه ای هستند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، در تولید ملی، کار آفرینی و جذب نیروی کار، با افراد جامعه مشارکت می کنند و غالبا مالکیت مستقلی دارند. تعاونی، همواره هزینه ها را کاهش می دهد و از فرصت ها به بهترین شیوه استفاده می کند.
بر اساس سیاست های کلی اصل 44، دولت در بخش تعاون، با استفاده از روش هایی مانند: تخفیف مالیاتی، ارائه تسهیلات اعتباری، حمایت از طریق موسسات مالی و نیز اقدام موثر برای کار آفرینی مولد، زمینه را برای فعالیت های اقتصادی در مسئله خصوصی سازی گسترش می دهد. از اینرو شبکه باران اقدام به تهیه و تولید برنامه تلویزیونی با نام "توسعه برتر" نموده است که درابتدا نگاهی دارد به تاریخچه تعاونی ها در ایران و جهان، با هدف نقش تعاونی ها در ارتقای رشد اقتصادی با محوریت توسعه زیر ساخت های استان با همکاری شرکت های تعاونی توسعه و عمران که  در ابعاد گوناگون اینگونه از تعاونی ها را با حضور مسئولان اداره تعاون و کارشناسان حوزه اقتصاد و تعاون با ظرفیت های منحصر به فرد استان  در بخش های مختلف مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
" توسعه برتر" کاری از گروه اجتماعی سیمای گیلان است که هر هفته روزهای سه شنبه ساعت 21 به مدت 15 دقیقه پخش می گردد. این برنامه با مشارکت اداره کل تعاون استان گیلان تهیه و تولید می شود و هدف اصلی آن آشنایی مردم استان با فعالیت ها و خدمات اداره تعاون و فعالیت های آن در استان گیلان می باشد.
 
تهیه کننده: محمود برازنده طلب
کارگردان: محمود برازنده طلب
تصویر بردار: محمد علیزاده – فرزاد قندی
دستیار تصویر: نادر صفایی- داریوش هاتف
گوینده متن: سیده جماور هاشمی
نویسنده: حسن اسماعیل زاده
صدابردار: داریوش هاتف
حمل و نقل: یوسف طیار