رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۸

خطیب جمعه رشت : حفظ هویت و ارزشهای اسلامی در گرو تاسی از عاشورا - نمایش محتوای خبر

 

 

خطیب جمعه رشت : حفظ هویت و ارزشهای اسلامی در گرو تاسی از عاشورا

شناسه : 300232133

خطیب جمعه رشت : حفظ هویت و ارزشهای اسلامی در گرو تاسی از عاشورا

امام جمعه موقت رشت در خطبه های امروز نمازجمعه گفت: حفظ هویت و ارزشهای اسلامی در گرو تاسی از حماسه ی ماندگار عاشوراست.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما حجت الاسلام والمسلمین شفیعی زاده با تشریح وقایع درس آموز و انسان ساز کربلا بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های عظیم قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام تاکید کرد و گفت: بسیاری از ناهنجاری ها و آسیب های  فرهنگی و اجتماعی امروز جامعه ناشی از جنگ نرم و تهاجم فرهنگی بدخواهان ملت است که برای بی اثر ساختن آن باید رفتارو منش زینب کبری سلام الله علیها و امام زین العابدین علیه السلام را الگو قرار داد.
وی روشنگری و آگاهی بخشی خطبه های ماندگار حضرت زینب سلام الله علیها در دربار یزید و عبیدالله بن زیاد را رمز ماندگاری حماسه ی کربلا در تاریخ بشریت عنوان کرد و گفت: فضای سنگین رسانه ایی و تبلیغاتی دشمنان هیچ گاه نباید عزم و اراده ی شیعیان و مومنان راستین را برای حفظ و احیای ارزشهای ناب اسلامی و انسانی تحت شعاع قرار دهد. 
وی همچنین با قدردانی از حضور پرشور آحاد مردم در عزاداری های ماه محرم امسال تصریح کرد: برآوردها نشان می دهد شور و شعور حسینی وجه بارز عزاداری های امسال بوده که تداوم آن می تواند مصونیت بخش جامعه ی اسلامی  از انواع انحرافات باشد.
امام جمعه ی موقت رشت در بخش دیگری از سخنان خویش با محکوم کردن تهاجمات گسترده ی رژیم ملعون آل سعود علیه مردم مظلوم و بی دفاع یمن گفت: خون مردم بی گناه یمن گریبان آل سعود را خواهد گرفت و بزودی این عمال صهیونیسم را به زباله دان تاریخ خواهد فرستاد. 
حجت الاسلام والمسلمین شفیعی زاده در بخش دیگری از سخنان خویش سالروز شهادت امام سجاد علیه السلام و روز تجلیل از اسرا و مفقودان را گرامی داشت.