رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

خطیب جمعه رشت: الزام همگان به حفظ بصیرت و هوشیاری در قبال پروژه نفوذ - نمایش محتوای خبر

 

 

خطیب جمعه رشت: الزام همگان به حفظ بصیرت و هوشیاری در قبال پروژه نفوذ

شناسه : 312456039

خطیب جمعه رشت: الزام همگان به حفظ بصیرت و هوشیاری در قبال پروژه نفوذ

خطیب جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: همگان باید بصیرت و هوشیاری خود در قبال فتنه و نفوذ دشمنان را حفظ کنند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما حجت الاسلام والمسلمین پوررضا با تشریح پیامدهای شوم فتنه ی 88 بر لزوم حفظ بصیرت و هوشیاری در قبال اینگونه تهدیدات جامعه ی اسلامی تاکید کرد و گفت: تا زمانیکه بی بصیرتی ، قانون گریزی ، ساده لوحی و دلبستگی به استکبار از بین نرود ، مقوله ی مهم فتنه و مبارزه با فتنه گری سرلوحه ی  نیروهای دلسوز و ولایتمدار ایران باقی خواهد ماند.                      
امام جمعه ی موقت رشت همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا و پیروزی ترامپ گفت: زیاده خواهی و سلطه طلبی در ذات حاکمیت امریکا نهفته است و تغییر روسای جمهور این کشور تاثیری بر ذات پلید دولتمردان آن ندارد.  
وی در بخش دیگری از سخنان خویش خواستار تلاش بیشتر مسئولان اجرایی برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی در کشور شد و گفت: راه برون رفت از مشکلات عدیده ی اقتصادی و اجتماعی کشور بستر سازی برای نقش آفرینی توان داخلی ست.      
خطیب جمعه رشت تلاشهای انجام شده برای تعاملات منطقه ایی گیلان با حوزه ی خزر را قابل توجه دانست و گفت: از دست اندرکاران این امر مهم می خواهیم همگام با توسعه ی مناسبات اقتصادی زمینه ی تعاملات فرهنگی و اجتماعی گیلان با کشورهای مسلمان منطقه را مهیا کنند.
حجت الاسلام والمسلمین پوررضا همچنین با تسلیت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین شجونی از روحانیان مبارز و انقلابی دوران ستم شاهی ، از تلاشهای خالصانه ی این یار امام در روند شکل گیری و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران تجلیل کرد و گفت: پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی  به مناسبت درگذشت این روحانی مجاهد بوضوح گویای     سابقه ی مبارزاتی و روحیه ی انقلابی مرحوم شجونی ست.
حجت الاسلام والمسلمین پوررضا در پایان با اشاره به در پیش بودن روز کتاب و کتابخوانی  بر لزوم توجه ویژه ی مردم به این امر مهم تاکید کرد و افزود: بروز بودن - آرامش روحی و روانی – ایجاد وقار منطقی و پرهیز از سطحی نگری از مزایای کتابخوانی و  وجه تمایز آن با دیگر رسانه های اجتماعی ست.
 
منبع:خبرگیلان