رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه رشت

شناسه : 161641763

خطبه های نماز جمعه رشت

امام جمعه موقت رشت: امريکايي ها وايادي غربي اش در خصوص روند مذاکرات وتوافق هسته ايي ايران برخورد دوگانه اي دارند .
حجت الاسلام والمسلمين پوررضا در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر با اشاره به رفتار دوگانه آمريکا گفت: اينکه دشمنان ملت در مذاکرات وين مجبور شدند حق داشتن فن آوري صلح آميزهسته ايي ايران را به رسميت بشناسند، ناشي از احياي روزافزون هويت اسلامي - ايراني در منطقه و جهان بوده است.
وي با اشاره به روند کينه توزي ها و دشمني هاي استکبار جهاني در 37 سال گذشته افزود: دشمنان اين مرز وبوم تمامي تلاش خود را در قالب تحريم هاي ناجوانمردانه – تحميل جنگ 8 ساله– تهاجم فرهنگي و اجماع جهاني براي مخدوش کردن جايگاه نظام اسلامي بکار بستند ولي در نهايت به اين نتيجه رسيدند که اينگونه فشارها ملت بزرگ ايران را از ادامه ي راه شان که همان تداوم راه انقلاب و شهداست منصرف نکرده و نخواهد کرد.
خطيب موقت جمعه رشت با انتقاد از برخي تحليل ها مبني بر لزوم تعامل و سازش با دنياي غرب تصريح کرد : جا دارد تمامي صاحب نظراني که در خصوص نحوه ي تعامل ايران با خارج اظهار نظر مي کنند ، علت دشمني استکبار جهاني با ملت ايران را در 3 دهه گذشته بررسي کرده و پيشينه ي فريب کاري و بد عهدي غربي ها را با کشورهاي مختلف جهان از جمله ليبي – مصر – عراق و حتي کشورهاي حوزه امريکاي لاتين مد نظر قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمين پوررضا در بخش ديگري از سخنان خود با گراميداشت فرارسيدن 17 مرداد ، روز خبرنگار به تبيين جايگاه و نقش اهل قلم در تنوير افکار عمومي پرداخت و تصريح کرد : تفاوت عمده ي اطلاع رساني در جامعه ي اسلامي با دنياي مادي گراي غرب در اين است که دست اندرکاران رسانه ايي در غرب براي تامين منافع فردي و گروهي خويش ماديات را معيار مهندسي پيام و اطلاع رساني قرار مي دهند در حاليکه در نظام اسلامي روشنگري رسانه ها بايد براي نيل به حقيقت و تلاش براي تعالي جامعه باشد.
خطيب جمعه رشت همچنين با اشاره به روز حمايت از صنايع دستي ، توجه به توسعه هر چه بيشتر صنايع تبديلي بخش کشاورزي را از اولويت هاي برنامه ريزي استان عنوان کرد و گفت: در کنار رونق اين بخش بايد توسعه ي صنعت در ديگر حوزه ها نيز مد نظر قرار گيرد.
وي در پايان ضرورت توجه بيشتر به شعار سال را خواستار شد و افزود: همدلي و همزباني دولت و مردم زماني تحقق مي يابد که آحاد ملت و همه ي مسئولان از صميم دل و با اتفاق نظر براي برون رفت از مشکلات تلاش کنند. 
 
منبع: خبرگیلان