رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

خانه مهر - نمایش محتوای سیما

 

 

خانه مهر

تهیه کنندگان: فرهاد ورزلدوست
نویسندگان: فرهاد ورزلدوست، فاطمه هژیر پسند، نداعلی نژاد، سجاد قاضی، مریم جهانی
کارگردانان: علی باباخانی، فردین مهرآیین 
مجریان: سجاد قاضی، 
گزارشگران: بهزاد دانش فر، مرتضی جلوه ، فریده خمامی
دستیاران تهیه: فرهاد خجسته کلام
تصویر برداران: حسن جعفری،علی احمدی، محمدتقی محمد علیزاده، ابراهیم عباسی مقدم، فرزاد قندی، مسعودپژهان
صدابرداران: بابک علی نژاد، عباس علی اکبری
تدوین: سید جعفر رحیمی مقدم ،سید علی حسینی نسب
تکنسین ضبط: آرش شفیقی، پیمان رسولی
منشیان صحنه: منصوره صائمی فرد، طاهره رفاهی
ارتباطات: ابراهیم نمازی
تدارکات: حبیب قاسمی 
 
ویژه برنامه خانه مهر به مناسبت عید سعید غدیر خم به تهیه کنندگی فرهاد ورزلدوست همراه با مخاطبان سیمای شبکه باران تهیه و پخش می شود.داستان غدیر از با اهمیت ترین موضوعات تاریخ است. زیرا مذهب آن ملّتها و طوایفی که آل رسول را پیروی کردند بر این واقعه و بسیاری ازدلیل های محکم کردند، تعدادشان به میلیون ها نفر می رسد، که از نظر کیفیت همیشه پیشرو کاروان دانش و عظمت و فرهنگ بوده اند و همواره درمیانشان حکیمان و عالمان، زبدگان جهان انسانیت، نابغه هایی در علوم و فنون مختلف، مصلحان و رهبران، پادشاهان و سیاستمداران وجود داشته اند.
رمز عید بودن «غدیر» ، کمال دین و اتمام نعمت در سایه‏ تداوم خط رسالت در شکل و قالب امامت‏ بود. به فرمان پیامبر خدا(ص)مسلمانان مامور شدند «ولایت‏» را به‏ صاحب ولایت تبریک گویند و با آن حضرت بیعت کنند. رسول خدا نیز براین نعمت الهى شادمانى کرد و فرمود: «الحمدلله الذى فضلناعلى جمیع العالمین.»
آیه قرآن به صراحت، این روز را روز اکمال دین و خشنودى ‏پروردگار از این واقعه و این تعیین وصى دانسته، رمزدیگرى ازعید بودن غدیرخم است.
این برنامه با هدف ایجاد نشاط معنوی مخاطبان در فضایی شاد و مفرح در شب عید بزرگ مسلمین ضمن گرامیداشت هفته ولایت و عید سعید غدیر خم این عید پرنور و سرور تلاش می کند با آیتم های کاملا ویژه غدیر خم از جمله حضور روحانیون، آشپزی و خیاطی و موسیقی شاد و ویژه غدیرخم، خوانندگان استانی که به صورت زنده اجرا می کنند لحظات شاد و به یاد ماندنی را برای بینندگان سیمای باران فراهم می کند.
این برنامه از شنبه از ساعت 11:05 به مدت 80 دقیقه به طور زنده از شبکه باران پخش  خواهد شد.
سال تولید: 1396