جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

حماسه 8و9 دی نشانه پیشگامی مردم شریف گیلان در بصیرت و ولایتمداری - نمایش محتوای خبر

 

 

حماسه 8و9 دی نشانه پیشگامی مردم شریف گیلان در بصیرت و ولایتمداری

شناسه : 64445037

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان امروز در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این مطلب گفت: حرکت خودجوش و  آگاهانه مردم گیلان در مقابل حرمت شکنی ها و توطئه های دشمنان انقلاب و اسلام که یک روز زودتر از دیگر مناطق ایران اسلامی صورت گرفت به خوبی نشان داد مردم ولایتمدار گیلان بصیرتی مثال زدنی دارند و آنگاه که پای اسلام و رهبری به میان بیاید حتی زودتر از دیگر هموطنانشان پا در میدان عمل می گذارند و دشمنان را ناامید و منکوب می کنند.

محسن نصرپور در ادامه با تأکید بر اینکه جریان فتنه از بیرون مرزها و از سوی استکبار جهانی و ضدانقلاب برنامه ریزی و هدایت شد و برخی به اصطلاح خواص در کمال بی بصیرتی فتنه انگیزی کرده و آب به آسیاب دشمن ریختند و خسرالدنیا و الاخره شدند خاطر نشان کرد: نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب و هدایت های بصیرت افزا و داهیانه ایشان و نیز ولایتمداری مردم شریف ایران اسلامی و تبعیت خالصانه شان از رهبری دو رکن رکین حماسه عظیم 8 و 9 دی است.

وی گفت: عبرت بزرگ فتنه 88 این بود که اگر از ولایت فقیه فاصله بگیریم و به هر نحوی با آن زاویه پیدا کنیم دین و دنیای مان را در اختیار دشمن قرار خواهیم داد مسئله مهمی که ملت شریف ایران بر خلاف برخی به اصطلاح خواص با تمام وجود آن را درک کرده است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان در ادامه با اشاره به رویکردهای برنامه سازی این مرکز برای پاسداشت حماسه بزرگ 9 دی خاطر نشان کرد: بصیرت و آگاهی بخشی ، ولایتمداری و توجه ویژه به مخاطبان جوان ، سه رویکرد اصلی صداوسیمای مرکزگیلان در این زمینه است.

محسن نصرپور افزود: تبیین ابعاد حماسه 9 دی به عنوان روزی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی و تقویم رسمی ایران ، افزایش قدرت تحلیل مخاطبان از مسائل انقلاب اسلامی   بیان خاطرات تاریخی و گرایش عبرت آموزی از حماسه 8 و 9 دی، شناخت ابعاد تهاجم فرهنگی، دشمن شناسی ، ولایتمداری و تأثیر آن در پیشبرد جامعه دینی ، پرهیز از یأس و ناامیدی و تبیین افق های روشن زندگی در جامعه دینی از مهمترین موضوعاتی است که رسانه استانی به صورت محوری در برنامه سازی هایش در خصوص حماسه 8 و 9 دی به آنها خواهد پرداخت.

مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان همچنین افزود: این مرکز با توجه به اهمیت حماسه تأثیرگذار 9 دی با تشکیل کمیته های جداگانه طرح و برنامه در معاونت های برنامه ساز تلاش خواهد کرد، پرمخاطب ترین برنامه هایش را به این موضوع اختصاص دهد و با استفاده از ساختارهای مختلف برنامه سازی به ویژه میزگرد و برنامه های گفتگو محور از جمله گفتگوی ویژه خبری مبانی، مفاهیم و ابعاد حماسه 9 دی را تبیین کند.

محسن نصرپور افزود: علاوه بر برنامه های گفتگو محور از ساختارهای پرمخاطبی چون خبر و گزارش های خبری، برنامه کودک و نوجوان، نمایش های تلویزیونی و رادیویی و ساختار مسابقه هم برای تبیین این حماسه بزرگ بهره گیری می شود و وب سایت مرکز هم در این زمینه فعال خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : توجه به مستندات آرشیوی ، مصاحبه های مردمی، بهره گیری از کارشناسان خبره و استفاده از سرودهای ملی و حماسی برای تبیین بهتر مفاهیم و روح بخشی به برنامه ها مد نظر قرار خواهد گرفت.