سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

حماسه سیاسی مورد نظر رهبری با مشارکت بالای مردم تحقق یافت - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حماسه سیاسی مورد نظر رهبری با مشارکت بالای مردم تحقق یافت

حماسه سیاسی مورد نظر رهبری با مشارکت بالای مردم تحقق یافت


رشت - استاندار گیلان گفت: حماسه سیاسی مورد نظر رهبر فرزانه انقلاب با مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تحقق یافت.

به گزارش ایرنا ˈکیهان هاشم نیاˈ بامداد شنبه در گفت و گو با خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان گیلان افزود: حماسه سیاسی بر خلاف برنامه ریزی های دشمنان، با مشارکت پرشور مردم ایران بویژه استان گیلان اتفاق افتاد و دل دوستان انقلاب را شاد و دشمنان را مایوس کرد.

وی اظهار داشت: مشارکت مردم استان گیلان فراتر از حد انتظار بود و مردم برکات این حماسه عظیم را در آینده خواهند دید.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: دو میلیون و 200هزار تعرفه در استان توزیع شد و پس از پایان زمان رسمی رای گیری نیز تعداد قابل توجهی از مردم در شعب اخذ رای حضور داشتند که با بستن درهای شعب ، در ساعت مقرر از آنان رای گیری انجام شد.

هاشم نیا میزان مشارکت مردم استان گیلان را بسیار بالا توصیف کرد و افزود: آمار دقیق مربوط به میزان مشارکت تا ظهر شنبه پس از جمع بندی شمارش آرای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام می شود.

وی از مردم قدرشناس و همیشه در صحنه استان گیلان تشکر کرد و گفت: مردم مسوولیت پذیر و بصیر ، همیشه با حضور خود در صحنه های سیاسی و اجتماعی دین خود ادا کرده و در مقاطع حساس نقش آفرینی کرده اند.

وی تصریح کرد: رای گیری در روستاهای گیلان ساعت 22 و در شهرهای این استان ساعت 23 پایان یافت و بلافاصله شمارش آرا در صندوق های رای آغاز شده است.

هاشم نیا اضافه کرد: ابتدا شمارش آرای مربوط به صندوق های ریاست جمهوری و سپس شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام و اطلاع رسانی نسبت به نتایج این شمارش نیز بتدریج صورت می گیرد.

استاندار گیلان بیشترین درصد مشارکت مردم استان را به ترتیب در شهرستان های ماسال، تالش، املش و رضوانشهر عنوان کرد.

به گزارش ایرنا یک میلیون و 717 هزار و 639 نفر در گیلان واجد شرایط رأی دادن در دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بودند که از این میان 50 هزار و 234 نفر رای اولی ها هستند.

برای انتخابات ریاست جمهوری دو هزار و 887 شعبه اخذ رای و برای چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دو هزار و 818 شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است.

35 هزار نفر عوامل اجرایی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گیلان هستند.

11 هزار و 135 نفر با رای مردم به عنوان اعضای اصلی و علی البدل چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گیلان انتخاب می شوند.