سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

حفاظت از منابع طبیعی در همه ایام سال مورد توجه باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

حفاظت از منابع طبیعی در همه ایام سال مورد توجه باشد

شناسه : 67153733

حفاظت از منابع طبیعی در همه ایام سال مورد توجه باشد

رشت - ایرنا - امام جمعه موقت رشت با اشاره به آغاز هفته منابع طبیعی گفت: همگان باید نسبت به حفاظت از انفال حساس باشند و حراست از منابع طبیعی در همه ایام سال باید مورد توجه باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت، پانزدهم اسفندماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی را گرامیداشت و از شهروندان و گردشگران خواست همواره بویژه در ایام نوروز، در حفاظت از انفال و منابع طبیعی کوشا باشند.

وی ادامه داد: جنگل های گیلان، عرصه هایی منحصر بفرد با سابقه ای کهن است که باید به نسل های آینده انتقال یابد.

پانزدهم تا بیست و دوم اسفندماه به عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.

از یک میلیون و 17 هزار هکتار اراضی جنگلی و مرتعی استان گیلان، 540 هزار هکتار آن جنگل است.

خطیب جمعه رشت در ادامه سخنانش به در پیش بودن چهارشنبه پایان سال اشاره و خاطرنشان کرد: مراسمی که به مناسبت این ایام و با ترکاندن مواد محترقه برگزار می شود، در تاریخ ما هیچ اصالتی ندارد.

وی با یادآوری خطرات ناشی از استفاده از مواد آتش زا و محترقه گفت: هرساله در این ایام، شاهد خسارات جانی بسیاری هستیم و باید خانواده ها، کنترل بیشتری بر فرزندانشان داشته باشند.

خطیب جمعه رشت وجود این رفتارها در فرهنگ کهن ایران را نفی کرد و چنین اقداماتی را برازنده و شایسته مردم این سرزمین ندانست.

حجت الاسلام صدیق عربانی همچنین به سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا اشاره و اضافه کرد: صهیونیست ها، با ایران هراسی، به دنبال حفظ موجودیت نامشروع خود هستند.

وی گفت: ایران اسلامی، یکی از قدرتمندترین کشورهاست و با رهبری ولی فقیه آگاه و مدبر و مردم همیشه در صحنه، روند پیشرفت و تعالی را می پیماید.

وی رزمایش پیامبر اعظم (ص) که هفته گذشته در جنوب کشور برگزار شد را نمونه ای از توانمندی فرزندان ایران اسلامی خواند و افزود: این رزمایش توان نظامی و دفاعی کشور را در مقابل تهدیدات نشان داد.

خطیب جمعه رشت در خاتمه سخنانش با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) این بانوی بزرگوار را در همه ابعاد اخلاقی و شخصیتی، الگو و اسوه عنوان و بر لزوم پیروی از منش دخت گرامی نبی مکرم اسلام (ص) تاکید کرد.