جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

حضور معلولین در جامعه نشانه تغییر نگرش در توانمندی آنهاست - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور معلولین در جامعه نشانه تغییر نگرش در توانمندی آنهاست

شناسه : 63953933

معاون توانبخشي سازمان بهزيستي کشور گفت: وقتی معلولین در جامعه حضور پیدا می کنند نشان از تغییر نگرش معلولین در توانمندسازی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، دکتر یحیی سخنگویی امروز 26 بهمن ماه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی گیلان که در سالن فیاض بخش بهزیستی برگزار شد، با بیان اینکه نقطه مدنظر سازمان بهزیستی حمایت از استان های محروم است اظهار کرد: از نظر سازمان بهزیستی کشور استان گیلان یکی از کم مساله ترین استان هاست که به مدیریت خوب دکتر کوچکی نژاد بر می گردد.

سخنگویی، به طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده اشاره کرد و گفت: در بازدیدی که از استان گیلان در این زمینه داشتم گیلان یکی از شاخص ترین استانها در طرح توانبخشی بوده است.

وي معلولان را افرادي توانمند و الگو براي جامعه خواند و گفت: فرهنگ سازی در جامعه به خوبی صورت گرفته است به گونه ای که توانستیم 30 سال ادبیات جامعه را عوض کنیم.

سخنگویی، با بیان اینکه معلولین باید پابه پای افراد سالم در جامعه حضور داشته باشند تصریح کرد: وقتی معلولین در جامعه حضور پیدا می کنند نشان از تغییر نگرش معلولین در توانمندسازی است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در گذشته معلولان از جايگاه مناسبي برخوردار نبودند و معلولان را در كنج خانه ها پنهان مي كردند خاطرنشان کرد: این در حالیست که خانواده ها برای دریافت حقوق آنها به سازمان بهزیستی مراجعه می کنند.

معاون توانبخشي سازمان بهزيستي کشور اضافه کرد: هر قدر برای معلولین تلاش کنیم باز هم کم است و هزینه کردن برای معلولین در واقع سرمایه گذاری است.

وی درخصوص کاشت حلزون در سالجاری گفت: با تلاش سازمان بهزیستی هیچ فردی پشت نوبت در خصوص کاشت حلزون وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از زحمات دکتر کیانوش کوچکی نژاد تقدیر و دکتر نحوی نژاد به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی گیلان معرفی شد.

ایسنا