سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در صدا و سیمای مرکز گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در صدا و سیمای مرکز گیلان

شناسه : 374575132

دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه بودجه با حضور در صدا و سیمای مرکز گیلان با مدیرکل این مرکز دیدار و گفتگو کرد.
 دکتر نوبخت در این دیدار با اشاره به شرایط موجود در کشور گفت: وظیفه ما در سازمان برنامه و بودجه این است که همه رخدادهایی که در داخل کشور و برای توسعه کشور است را رصد کنیم و برای راهبرد آن بودجه اختصاص دهیم. وی با اشاره به اهمیت همدلی و مفاهیم  میان قوا افزود: رسانه می تواند در قبال هجمه های رسانه ای معاند در کنار دولت و سایر قوا باشد و باید به یاد داشته باشیم که دولتمردان غربی و آمریکایی خصومت هایشان را از رسانه شروع کردند ، البته رسانه ملی و استانی ما علیرغم وجود شبکه های متعدد معاند ماهواره ای به تنهایی در مقابل هجمه های دشمن ایستادگی کرده و با امید آفرینی و فرهنگ سازی به تنهایی با نفوذ هجمه دشمنان مقابله کرده است. وی ضمن تقدیر از مدیرکل صدا و سیمای گیلان در ارتقای آگاهی مردم و تحقق اهداف  توسعه محور دولت در استان گفت : همدلی صدا و سیمای استان با دولت در توسعه و پیشرفت در گیلان مشهود بوده و ستودنی است.
دکتر باقرزاده نیز در این دیدار با اشاره به اینکه رسانه استانی وظیفه مهمی در فرهنگ سازی و ارتقاء توسعه استانها دارد ، آمادگی رسانه استانی را برای همکاری همه جانبه با مسوولین برای توسعه استان اعلام کرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه سپس از روند پیشرفت فاز جدید ساختمان ولایت صدا و سیمای مرکز گیلان بازدید کرد و گفت: همانطور که در بخشهای مختلف پیشرفت داشتیم در عرصه رسانه نیاز به روز آمدی داریم و نیازمند یک رسانه مجهز به تجهیزات به روز هستیم و پیشرفت تجهیزات صدا و سیمای استان علیرغم کمبود منابع مالی بسیار چشمگیر است.
جانشین قرارگاه اقتصاد مقاومتی در گیلان  همچنین با حضور در ویژه برنامه تلویزیونی بهار بهمن ضمن گفتگو  با  مردم علت سفر را  جمع بندی مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی با بودجه مشخص شده عنوان کرد و از تکمیل پروژه راه آهن قزوین –رشت،سد پلرود ، سد شفارود، سدهای لاستیکی، پیگیری کارخانه های راکد، پیگیری مطالبات کشاورزان و چایکاران و افزایش زیرساختهای پزشکی با توجه به همه گیری ویروس کرونا و رفع معضلات زیست محیطی خبر داد.
دکتر نوبخت سپس به همراه مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان ، رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان در این ویژه برنامه از           « مستند طلارودان»  منتخب بخش ملی چهاردهمین دوره جشنواره بین الملی سینما حقیقت و منتخب بخش بین الملل پنجاهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد رونمایی کرد. معاون رییس جمهور درمراسم رونمایی از این اثر کمک به رونق اقتصادی و توسعه گردشگری و رفع معضلات زیست محیطی را یکی از مأموریتهای صدا و سیما عنوان و تصریح کرد: صدا و سیما باید با رویکرد فرا استانی و فرامرزی ، توانمندیهای بومی و محلی گیلان را انعکاس دهد و سفیر و معرف چهره ی زیبای  گیلان با ارائه ی برنامه های پر محتوا باشد .
وی در ادامه این مراسم از تخصیص بودجه برای رفع این معضل زیست محیطی در استان و دستور پیگیری تا رفع مشکل به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خبرداد.
مستند « طلارودان» به سفارش معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما به تهیه کنندگی وکارگردانی :رضا مجلسی، چالشها و مشکلات دو رودخانه اصلی شهر رشت به نامهای زرجوب و گوهر رودکه از منابع اصلی تامین آب تالاب انزلی است می پردازد و نیز وضعیت زیست محیطی آن را در گذشته و حال پیگیری می کند و به بررسی تاثیر فرهنگی تمدنی رودخانه در گذشته  و حال پرداخته و راهکارهایی برای رفع این معضل ارائه می دهد.