سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

حضور بیش از 42 هزار نفر در پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور بیش از 42 هزار نفر در پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا

شناسه : 91150558

حضور بیش از 42 هزار نفر در پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا

تعداد کثیری از طبیعت دوستان کشور، روز طبیعت را در اکو پارک طبیعت گردی و پناهگاه حیات وحش لوندویل بندر مرزی آستارا گذراندند.

شهروز قلی نژاد، رئیس اداره محیط زیست شهرستان مرزی بندر آستارا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، از حضور بیش از 42 هزار نفر در اکو پارک طبیعت گردی لوندویل آستارا همزمان با 13 فروردین خبر داد و خاطرنشان کرد: 42 هزار و 500 نفر از هموطنان از سطح شهرستان آستارا و کشور سیزده بدر و روز طبیعت را در اکو پارک طبیعت گردی و پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا سپری کردند.

وی ادامه داد: در این روز 30 هزار نفر در عرصه های طبیعی منطقه حفاظت شده پناهگاه حیات وحش لوندویل حضور یافتند.

قلی نژاد در خصوص حضور طبیعت دوستان در اکو پارک طبیعت گردی آستارا و طرح آق که در ضلع شمالی این پناهگاه حیات وحش لوندویل واقع شده است، تصریح کرد: در این روز حضور 7 هزار نفر غیر بومی و 3 هزار نفر بومی در طرح آق و 2500 نفر بومی و غیر بومی در اکو پارک ثبت شد.

وی از استقرار 22 محیط بان، یگان، خدمه و NGO در این پناهگاه همزمان با این روز سخن گفت و اظهار داشت: گشت در محوطه این پناهگاه با دو دستگاه موتور و یک دستگاه خودرو صورت پذیرفت و برای ترویج فرهنگ جمع آوری زباله علاوه بر تذکر لسانی 5 هزار کیسه زباله بین خانواده های طبیعت گرد توزیع شد.

به گزارش ایسنا، پناهگاه حیات وحش لوندویل با 1074 هکتار در ضلع جنوب بندر مرزی آستارا واقع و در تاریخ 21 مرداد 1354 بر اساس مصوبه شورای عالی محیط زیست به مجموعه مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست کشور ملحق شده است. این پناهگاه شامل بخش های جنگلی، جلگه ای، تالابی و ساحلی با دریای خزر می باشد.