سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

حرکت توسعه در گیلان شتابان است - نمایش محتوای خبر

 

 

حرکت توسعه در گیلان شتابان است

شناسه : 167697202

حرکت توسعه در گیلان شتابان است

رشت - ایرنا - معاون پارلمانی رییس جمهوری حرکت توسعه در گیلان را شتابان دانست و گفت: بسیاری از مصوبات سفر دولت تدبیر و امید به این استان، اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری عصر جمعه در مراسم افتتاح همزمان 141 کلاس درس استان در رشت گفت: از فاصله سفر استانی هیات دولت به گیلان که مدت کمی از آن می گذرد، شاهد تحول اساسی در این استان هستیم.
وی اظهار داشت: شاخصه های رشد توسعه ای در گیلان رو به بهبود است به طوری که در برخی بخش ها از سایر استان های کشور، پیشی گرفته است.
معاون پارلمانی رییس جمهوری ارتقاء شاخص های توسعه ای در گیلان را حق مردم این استان دانست و خاطرنشان کرد: این توسعه شتابان، نشان از وجود همدلی و همزبانی بین مردم و مسوولان در گیلان است.
گیلان ، بیست و ششم و بیست و هفتم فروردین ماه امسال، میزبان دولت تدبیر و امید در پانزدهمین سفر استانی بود.

* طراحی سند جامع توسعه صنعت گیلان بر مبنای صنعت سبز
معاون پارلمانی رییس جمهوری در ادامه سخنانش از دست اندرکاران گیلان خواست تا سند جامع توسعه صنعت استان را بر مبنای صنعت سبز، محیط زیست و حفظ منابع طبیعی طراحی کنند.
حجت الاسلام و المسلمین انصاری با بیان اینکه صنعت سبز متکی بر اصول دانش بنیان در کانون توجه دولت است، افزود: پارک های علم و فناوری و تقویت صنعت های دانش بنیان مورد توجه است.
وی اظهار کرد: با ازدیاد جمعیت در کشور و وضعیت خاص اقلیمی استان های گیلان، مازندران و تا حدودی گلستان؛ ثروتی همچون محیط زیست و جنگل را در اختیار دارند که در صورت تخریب، غیرقابل جبران است.
وی با بیان اینکه این سرمایه های خدادادی به طور فزاینده منشأ رشد، ثروت و توسعه خواهند بود؛ اظهار کرد: توسعه راه ، راه آهن و امکانات حمل و نقل به طور روزافزون گردشگران داخلی و خارجی را به سمت استان روانه می کند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری تصریح کرد: حراست و صیانت از هر عرصه منابع طبیعی به مثابه صیانت از دارایی، ثروت و زمینه برخورداری مردم و ارتقاء سطح درآمدی آنهاست.

* دولت به دنبال رفع مشکلات فرهنگیان است
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید به دنبال رفع مشکلات فرهنگیان است.
حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه دولت در دو سال فعالیت خویش، نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات فرهنگیان به کار گرفته، افزود: طی این مدت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آماده و مراحل اجرایی آن آغاز شده است.
وی اظهار داشت: طرح رتبه بندی معلمان نیز علیرغم همه دشواری ها، آماده و تصویب شد که مهرماه امسال یا شاید قبل از آن عملیاتی می شود.
وی تصریح کرد: به دلیل تنگناهای مالی امسال و سال گذشته به خاطر کاهش قیمت نفت و سایر منابع درآمدی، تخصیص اعتبار برای دستگاه ها مشکل بود اما آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که بالای 100 درصد تخصیص را دریافت کرد.
حجت الاسلام انصاری نگاه دولت به دستگاه آموزش و پرورش را نگاهی ویژه دانست و بیان کرد: نگاه دولت تدبیر و امید به آموزش و پرورش در جهت تسهیل قوانین و مقررات ، رفع نیازها و تخصیص و تامین منابع ، نگاهی ویژه است.
وی با بیان اینکه هرگونه تحول در کشور از رهگذر تحول در آموزش و پرورش است، اظهار کرد: آموزش و پرورش در همه کشورها و مجامع ، نقش ویژه ای دارد و نقش این مجموعه بزرگ در کشور ما منحصر بفرد و بی بدیل است.
معاون پارلمانی رییس جمهوری آموزش و پرورش را زیربنای همه تحولات و پیشرفت ها دانست و یادآور شد: بودجه آموزش و پرورش و سرمایه گذاری در آن ، بهترین نوع سرمایه گذاری عمرانی است زیرا عمران و آبادانی فکر و اندیشه را در پی دارد.
141 کلاس درس عصر جمعه با حضور معاون پارلمانی رییس جمهوری به طور همزمان در استان گیلان به بهره برداری رسید.
حجت الاسلام مجید انصاری همچنین به مناسبت هفته دولت، پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته رشت سخنرانی کرد.