جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

حباب - نمایش محتوای سیما

 

 

حباب

Loading the player...
معضل اعتياد به مواد مخدر، بلاي خانمان‌سوزي است كه جامعه‌هاي بشري را در چنگال مرگ‌ آور خويش گرفتار ساخته‌ است. اين ماده هراس‌آور، قدرت انديشه، نوآوري، پشتكار، كوشش و سازندگي را در انسان‌ها به‌ويژه در نسل جوان جامعه، از بين مي‌برد و بنيان خانوادگي و اعتقاد ديني آنان را به نابودي مي‌كشاند. امروزه، كم‌تر كشوري را در جهان مي‌توان يافت كه پديده‌ي مواد مخدر و اعتياد، مهم‌ترين دغدغه يا يكي از مهم‌ترين مشكلات اجتماعي‌اش نباشد.
هرساله، مبالغ هنگفتي براي مبارزه با اين گرفتاري هزينه مي‌شود. در ايران نيز معضل مواد مخدر، سال‌هاست وجود دارد و با توجه به مبارزه‌ي پي‌گيرانه‌ي جمهوري اسلامي با اين پديده‌ي نابودگر، هنوز نتوانسته‌ايم بر اين معضل اجتماعي به طور كامل چيره شويم.
بي‌شك امروزه وظيفه‌ي تبليغ درباره‌ ي ضد ارزش بودن اعتياد و مواد مخدر، به رسانه‌ها محدود نمي‌شود، بلكه اين امر بايد در همه‌ي سطوح اجتماعي اجرا شود. امكانات جمهوري اسلامي، بي‌ترديد محدود نيست، ولي بهره‌برداري صحيح از آن‌ها به تخصص و آموزش نياز دارد. اين تبليغات، بايد با آگاه سازی از مدرسه و خانواده آغاز شود تا با معتاد و قاچاقچيان مواد مخدر و تبليغاتي كه انجام مي‌دهند، مبارزه شود.
شبکه باران با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان به تهیه و تولید مجموعه تلویزیونی 42 قسمتی به نام « حباب » اقدام نموده است که هر قسمت این برنامه 30 دقیقه است .
آشنایی خانواده ها با مقوله اعتیاد ومعضلات آن وآسیب های مواد مخدر وهمچنین تهیه گزارش از آسیب دیدگان و کارشناسان مربوطه جهت آگاهی بیشتر خانوده ها از بخش های مختلف این برنامه است .
 
سال تولید: 1393
تهیه کننده: میرحامد کاسی پور
کارگردان: میرحامد کاسی پور
دستیار تهیه: شهرام جعفری 
نویسنده : معصومه پوراحمدی 
مجری: امیر نام آور 
گوینده متن: بهرام نوری
تصویربردار: محمد حسین پژهان
دستیار تصویر: داریوش هاتف
تدوینگر: بهروز مرادی