سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

جواهر دشت - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

جواهر دشت

Loading the player...


«جواهر دشت» جواهری در خطه سرسبز گیلان است. سرزمینی زیبا در 22 کیلومتری محله سیاهکلرود در شرق گیلان که در شهرستان رودسر واقع شده است. طبیعت بکر، دشت های وسیع و سرسبز، هوای پاک، سکوت وصف ناپذیر و... همه و همه در این منطقه زیبا جمع شده تا گردشگران و مسافران ایرانی و خارجی زیادی را به سوی خود جذب کند.
برای رفتن به جواهردشت از سیاهکلرود سوار بر جیپ های مسافرکش می شویم که معمولاً بیش از ظرفیت مسافر سوار می کنند. از خیاط محله، سجیدان و رودخانه سجیدان می گذریم و وارد چاشت خورلات (چاشت به معنی ناهار) که مکانی تفریحی و گردشی است می شویم. فاصله سیاهکلرود تا جواهردشت از میان جنگل های انبوه و درختان سر به فلک کشیده و رودخانه و دره و کوه می گذرد .
با این که مسیر را باید از جاده خاکی بگذریم اما سرسبزی این مشکل را هموار می کند و در یک چشم به هم زدن مسیر 2ساعته طی شده و به محله زیبای جواهردشت می رسیم. قهوه خانه های توراهی، محلی مناسب برای خوردن چای و استراحت است که رانندگان دقایقی در کنار یکی از آنها می ایستند.
قبل از ورود به محله جواهردشت آستانه متبرکه نقره عباس در دشتی زیبا و وسیع قرار دارد که اهالی و مسافران برای زیارت و سیاحت به آنجا می روند تا چشم انداز زیبای آن را ببینند. وجود گیاهان زیبا مانند «میش گوش» و انواع گل های مختلف با رنگ های متفاوت از جمله زیبایی های این منطقه است. از کنار بقعه، محله و خانه های زیبای آن که با سقف های شیروانی روز به روز در حال افزایش است، دیده می شود.


نوع: تولید ویژه نمایشی

موضوع : دیدنی های گیلان

عوامل برنامه عبارتند از:

تهیه کننده : سیرنگ پوررحیمی

کارگردان: صادق حسین پور

تولید ویژه: خانم معصومه مفیدی

 

Of the most unique features of anzali free zones compared to the country's other free zones is being located in gilan  province as one of the main centers of tourism and ecoturism in the country , a province that at same time and in a short distance has  mountains, forests, rivers, wetlands and sea, which enchanted the eyes of every  viewer to the unique creator. Tele Cab, Devil Mountain, and Sheikh Zahed Gilani shrine in lahijan, the tomb and shrine  of Mirza koochak khane jangali in rasht's soleyman darab , the shrine of imamzade Jalaluddin Ashraf (AS) and the doctor moien's grave in Astaneh Ashrafieh, International lagoon in Anzali, historic castles of ghale Rudkhan, historical city of Masouleh in Fooman ,marlik  ancient hills and lily chandelier in Rudbar, Manjil Dam on the White River  in Manjil, Imamzade  Hashim in Rasht – Tehran transit road, Anzali's  Navy Military Museum, village  Museum  Rasht's  Saravan...