جملات مقام معظم رهبري در مورد انتخابات

شناسه : 214574404

انتخابات يكى از آزمونهاى بزرگ ملت ايران در مقابل چشم دشمنان است.

انتخابات آبروى ملى ماست؛ انتخابات يكى از شاخصهاى رشد ملى ماست.

 انتخابات وسيله ‏اى براى عزت ملى است.

بهترين، آن كسى است كه درد كشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم يگانه و صميمى باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافي گرى خودش نباشد.

در انتخابات با كرامت رفتار كنند همه؛ چه آن‌هايي كه نامزد مي‌شوند، چه آن‌هايي كه طرفدار آن‌هايند، چه آن‌هايي كه مخالف با بعضي از نامزدها هستند، جناح‌هاي مختلف كشور، بداخلاقي و بدگويي و اهانت و تهمت و اين حرف‌ها را مطلقاً راه ندهند، اين از آن چيزهايي است كه اگر پيش بيايد، دشمن از او خوشحال مي‌شود.

در انتخابات، مردم در حقیقت به پایه‌های اعتقادی خودشان و به آنچه بر آن پایه‌ها مبتنی است، رأی می‌دهند.

انتخاب فرد اصلح و داراى تقوا و تدبير براى مقام مهم رياست جمهورى - كه در قانون اساسى جديد، داراى اختيارات وسيع در اداره ‏ى كشور است - وظيفه‌ای شرعى و عقلى و انقلابى است، و كوتاهى در اين امر يا در حضور در پاى صندوق هاى رأى، خسارتهاى جبران‏ ناپذيرى به بار خواهد آورد. حضور شما، پايه‏ هاى انقلاب را محكم مى‏ كند و به مديران آينده ‏ى كشور، جرأت و قدرت كار مى ‏بخشد و آينده را تضمين مى‏ كند.

همچنان كه اصل انتخابات يك تكليف الهى است، انتخاب اصلح هم يك تكليف الهى است

انتخابات سرمايه‏ گذارى عظيم ملت ايران است

عظمت ملت ايران را حضور مردم در انتخابات نشان مي دهد

 انتخابات با سرنوشت مردم سر و كار دارد؛ بخصوص انتخابات رياست جمهورى كه سپردن قوه ‏ى اجرائي كشور به دست يك نفر و يك مجموعه است كه كشور را براى مدت چند سال اداره كنند؛ اينقدر انتخابات اهميت دارد.

انتخابات يك وسيله ‏اى است براى بالا بردن توان كشور، براى آبرومند كردن ملت؛ انتخابات فقط ابزارى براى قدرت‏ طلبى نيست.

من به مسئولين انتخابات هم سفارش و تأكيد ميكنم؛ به طور حتم بايستى انتخابات را جورى برگزار كنند كه پرشور باشد؛ دست همه‏ ى نامزدها باز باشد؛ مردم آزادانه بتوانند انتخاب كنند و انتخابات، سالم و با امانت كامل ان‏شاءاللَّه انجام بگيرد و انجام خواهد گرفت.

مردم سالاری در کشور ما، یک مردم سالاری حقیقی متکی به ایمان است. مردم از روی احساس وظیفه‌ی دینی است که در عرصه‌ی انتخابات وارد می‌شوند و طبق تشخیص خود گزینش می‌کنند و رأی خود را به صندوق می‌اندازند.

برنده‌ی این انتخابات ملت است و همه‌ی کسانی که در انتخاب شرکت داشته‌اند اعم از آنها که خود یا نامزد مورد علاقه‌شان رای‌ آورده یا نیاورده‌اند، همه برنده‌اند، بازنده‌ی این انتخابات، امریکا و صهیونیسم و دشمنان ملت ایرانند همه با همدلی به یکدیگر و به دولت خدمت گزار کمک کنید تا گره‌ها یکی پس از دیگری گشوده شود.