رونق تولید ملی | جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸

جمع آوری 50 رشته دام غیر قانونی شکار پرندگان در آستانه اشرفیه - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع آوری 50 رشته دام غیر قانونی شکار پرندگان در آستانه اشرفیه

شناسه : 323574501

جمع آوری دام هوایی شکار

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان؛ 50 رشته دام هوایی صید غیر مجاز پرندگان و یک قبضه اسلحه شکاری در  آستانه اشرفیه کشف و ضبط شد .
رئیس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه با اعلام این خبر گفت : با توجه به فصل مهاجرت پرندگان و شیوع بیماری آنفولانزای حاد پرندگان در سراسر کشور و همینطور در راستای اعلام ممنوعیت شکار پرندگان از سوی سازمان حفاظت محیط زیست ، ماموران یگان حفاظت محیط زیست اداره آستانه اشرفیه به طور شبانه روزی تمام حوزه تحت مدیریت این شهرستان را پایش نموده و طی گشت و کنترل در 24 ساعت گذشته 50 رشته دام هوایی غیر قانونی و یک قبضه اسلحه را کشف و ضبط کردند . همچنین دو قطعه سار گرفتار شده در دام نیز ، رها سازی شد .
غلامی افزود : پرونده حقوقی متخلفین جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح ارجاع شده است
وی گفت : فصل شکار از مهر ماه آغاز و تا پایان بهمن ماه سالجاری ادامه داشت که به دلیل شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده است .  
سار پرنده ای است پر سر و صدا و خودنما با پروازی سریع و مستقیم . سار از راسته گنجشک سانان است . . طول بدن این پرنده 21 سانتی متر است . زیستگاه این گونه در جنگلها ، روستاها ، علفزارها و نی زار ها می باشد و به صورت گروهی زندگی می کنند .

 

منبع: باشگاه خبرنگاران