جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

جمع آوری زکات فطریه مردم گیلان در یک هزار و 313 مسجد و مصلی - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع آوری زکات فطریه مردم گیلان در یک هزار و 313 مسجد و مصلی

شناسه : 151750022

جمع آوری زکات فطریه مردم گیلان در یک هزار و 313 مسجد و مصلی

مدیر روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان از جمع آوری زکات فطریه مردم استان در یک هزار و 313 مصلی و مسجد خبر داد.


محمدعلی زادمرد عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین 50 ایستگاه ثابت و 17 اکیپ سیار در استان ، فطریه مردم را جمع آوری می کنند.

وی اظهار کرد: فطریه ای که در مصلی ها جمع اوری می شود ، در اختیار هیأت امنا مصلی گذاشته شده و بین نیازمندان توزیع می شود و سایر کمک ها به حساب کمیته امداد استان واریز خواهد شد که بعد از جمع بندی بین مددجویان کمیته امداد توزیع می شود.

حدود 120 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان هستند.

ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری امروز (جمعه) را آخرین روز از ماه مبارک رمضان و فردا (شنبه) را روز عید سعید فطر اعلام کرده است.

دفتر مقام معظم رهبری همچنین در آستانه عید سعید فطر، میزان فطریه بر اساس قیمت گندم را برای هر نفر حداقل 6 هزار تومان اعلام کرده است.

براساس اعلام دفتر آیت الله وحید خراسانی، وی مبلغ فطریه امسال را سه کیلو گندم به مبلغ 6 هزار تومان اعلام کرده است و کسانی که باید بر اساس برنج این زکات را بپردازند، بسته به نوع برنج و قیمت آن سه کیلو را محاسبه و پرداخت نمایند.

اطلاعیه دفتر آیت الله صافی گلپایگانی برای زکات فطره نیز به این شرح است: با توجه به این که قیمت گندم در شهرهای مختلف، متفاوت است، لذا روزه داران عزیز لازم است قیمت سه کیلوگرم گندم یا برنج (قوت غالب) را بر طبق قیمت محل زندگی خود محاسبه کرده و به عنوان فطریه پرداخت کنند.

میزان زکات اعلام شده از سوی دفتر آیت الله شبیری زنجانی برای هر نفر مبلغ 6 هزار تومان اعلام شده است.

بر اساس اعلام دفتر آیت الله نوری همدانی میزان زکات فطره برای افرادی که قوت غالب آنها گندم است، مبلغ 6 هزار تومان و افرادی که قوت غالب آنها برنج است، میزان 18 هزار تومان تعیین شده است.

 

منبع: ایرنا