سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

جشن نهالکاری اطراف مقبره شهدای گمنام مرکز تربیت معلم رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن نهالکاری اطراف مقبره شهدای گمنام مرکز تربیت معلم رشت

شناسه : 67167932

جشن نهالکاری اطراف مقبره شهدای گمنام مرکز تربیت معلم رشت

همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و در آستانه روز درختکاری، جشن نهالکاری اطراف مقبره شهدای گمنام با حضور روسای ادارت شهرستان رشت در مرکز تربیت معلم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، مهندس داود زارع، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در جشن درختکاری به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی که در مرکز تربیت معلم بنت الهدی رشت برگزار شد، با اشاره به آغاز هفته منابع طبیعی امسال از 14 اسفند، اظهار کرد:برنامه های هفته منابع طبیعی از امروز با غرس نهال در دبستان مهدیه پستک رشت آغاز شده و با درختکاری در محوطه ورزشگاه سردار جنگل این شهر به پایان می رسد.

وی با اشاره به وضعیت اراضی منابع طبیعی در گیلان، افزود:حدود 1 میلیون و 17 هزار هکتار جنگل، مرتع و اراضی ساحلی داریم که 564 هزار هکتار آن تحت پوشش جنگل قرار دارد و جزو جنگل ‌های هیرکانی محسوب می‌ شوند. خوشبختانه طی سال های اخیر با احیای 5 درصد از کل مساحت تخریب شده، حدود 30 هزار هکتار به سطح اراضی جنگلی افزوده گردیده است.

زارع از تولید 1 میلیون و 500 هزار اصله نهال در گیلان خبر داد و بیان کرد:150 هزار اصله از گونه های سوزنی برگ، گردو، توسکا و افرا می باشد که برای توسعه فضای سبز شهری در نظر گرفته شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با تاکید بر حفظ جنگل ها و زیست بوم های استان، از اجرای طرح مدیریت چند منظوره جنگل های هیرکانی با مشارکت مردم خبر داد و گفت:می خواهیم با کمک مردم ظرفیت های موجود در جنگل را فعال کنیم و مردم را در صیانت و حفاظت از عرصه های منابع طبیعی مشارکت دهیم.

وی همچنین از توزیع نهال رایگان بین مردم در محل برگزاری نماز جمعه در رشت خبر داد و تصریح کرد: نهالکاری در محوطه مسکن مهر رشت، مرکز نیروی دریای سپاه، مرکز تحقیقات، دادگستری، دانشکده شهید چمران و ورزشگاه سردار جنگل طی هفته مناببع طبیعی صورت می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، مهندس اصغریان، معاون برنامه ریزی استانداری گیلان، مهندس شعبانپور، معاون عمرانی استانداری گیلان، مهندس شعبان نژاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مهندس رسایی رییس جهاددانشگاهی استان گیلان، دکتر خصوصی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، سرهنگ مهرگان، جانشین فرماندهی انتظامی استان، مهندس برجی مدیر کل حفاظت  محیط زیست گیلان، حجت الاسلام عادلی، مدیرکل اوقاف و جمعی از روسای شهرستانی حضور داشتند.

گفتنی است، جشن نهالکاری اطراف مقبره شهدای گمنام تازه تدفین شده در این مرکز آموزشی برگزار شد.