جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

جشنواره مردمی فیلم «عمار» با تقدیر از فیلم سازان استانی آغاز به کار کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره مردمی فیلم «عمار» با تقدیر از فیلم سازان استانی آغاز به کار کرد

شناسه : 338745217

آغاز بکارجشنواره مردمی فیلم عمار

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان؛  دبیر جشنواره فیلم عمار گیلان در مراسم آغاز به کار این جشنواره  با اشاره به هفتمین سال برگزاری این جشنواره در کشور گفت: خوشبختانه از همان سال نخست استان گیلان همزمان با سراسر کشور جشنواره  را اجرا کرده است.

علی ذاتی افزود: تا سال گذشته عمده فعالیت جشنواره عمار در گیلان اکران آثار مردمی ا از طریق توزیع بسته های دی. وی. دی که شامل آثار منتخب بود می شد اما امسال خوشبختانه در بخش ارسال اثر نیز استان گیلان حضور خوبی داشت.

وی با اشاره به شرکت سه هزار اثر از کل کشور در جشنواره عمار امسال اعلام کرد: سهم استان گیلان از این تعداد، ۴۱ اثر در قالب آثار رادیویی، فیلم (داستانی، مستند و نماهنگ) پوستر، لوح نگار و فیلمنامه بوده است.

ذاتی ادامه داد: در این دوره از جشنواره، از ۴۱ اثر ارسالی ۲۸ اثر فیلم، ۱۰ اثر رادیویی و مابقی آثار در قالب پوستر، لوح نگار و فیلمنامه بوده که از شهرهای رشت، رودبار، تالش، آستارا و آستانه اشرفیه به این جشنواره ارسال شده است.

دبیر جشنواره فیلم عمار گیلان همچنین به تقدیر از فیلم سازان استانی برای نخستین بار در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه آثار ارسالی برخی استان ها قابلیت رقابت در این جشنواره را ندارند و امکان دیده شدن آنها کمتر است، امسال تصمیم بر آن شد تا از فیلمسازان استانی تقدیر به عمل آید.

ذاتی با بیان اینکه امسال ۳۵۰ اکران کننده در استان گیلان به اکران فیلم های جشنواره عمار می پردازند، اعلام کرد: امسال همچنین برای نخستین بار لوح فشرده آثار منتخب استانی از دوره نخست تا به امسال در اختیار اکران کنندگان قرار می گیرد.

وی افزود: علاقه مندان به اکران آثار جشنواره عمار می توانند برای ثبت نام و درخواست در این باره به سایتammarportal.ir مراجعه کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران