جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

جایزه بنیاد البرز در دستان 61 دانش آموز نخبه گیلانی قرار گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

جایزه بنیاد البرز در دستان 61 دانش آموز نخبه گیلانی قرار گرفت

شناسه : 107904069

جایزه بنیاد البرز در دستان 61 دانش آموز نخبه گیلانی قرار گرفت

رشت - ایرنا - 61 دانش آموز نخبه و برتر استان گیلان روز دوشنبه در همایشی جایزه بنیاد فرهنگی البرز را دریافت کردند.

همایش استانی پنجاه و سومین سال اعطاء جایزه بنیاد فرهنگی البرز، روز دوشنبه در سالن مخابرات گیلان برگزار شد که در این مراسم 61 دانش آموز از این استان موفق به دریافت این جایزه شدند.

مدیر عامل بنیاد البرز گفت: در این همایش 23 دانش آموز مقطع راهنمایی ، 22 نفر از دبیرستان و 16 نفر از دانش آموزان هنرستان های استان گیلان موفق به دریافت جایزه بنیاد البرز شدند.

حسین حاجی بزرگی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد دانش آموز برگزیده از گیلان برای دریافت جایزه بنیاد البرز از سوی آموزش و پرورش استان و بر اساس معیارها و شاخص هایی انتخاب و به ما معرفی شده اند.

وی اظهار داشت: همایش اعطاء جایزه بنیاد فرهنگی البرز و تجلیل از دانش آموزان برتر در راستای اجرای نیات واقف خیراندیش مرحوم حسینعلی البرز برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعطا جایزه به دانشمندان و پژوهندگان برگزیده ، به دانش آموزان ممتاز ، سپاهیان ممتاز (دین ، دانش و ... ) و اعطا جایزه به نوجوانان و نوباوگان از اهداف بنیاد البرز (نیات واقف) است.

موقوفه بنیاد فرهنگی البرز در سال 1342 با هدف کمک به اشاعه فرهنگ علمی کشور از طریق اعطای جوایزی به نام جایزه بنیاد البرز به دانشمندان و پژوهشگران برتر، دانش آموختگان برگزیده، نوجوانان و نوباوگان با استعداد ایرانی به همت بزرگ مردی نیک اندیش مرحوم حسینعلی البرز تاسیس شده است.

در زمان حاضر 21 موقوفه و حدود 350 رقبه به نام مرحوم حسینعلی البرز در کشور وجود دارد.