جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

جامعه ایران اسلامی خدمات پزشکان در ساماندهی نظام سلامت را فراموش نمی کند - نمایش محتوای خبر

 

 

جامعه ایران اسلامی خدمات پزشکان در ساماندهی نظام سلامت را فراموش نمی کند

شناسه : 166109528

جامعه ایران اسلامی خدمات پزشکان در ساماندهی نظام سلامت را فراموش نمی کند

 رشت - ایرنا - استاندار گیلان در پیامی به مناسبت روز پزشک گفت: جامعه ایران اسلامی، خدمات پزشکان در بهبود و ساماندهی نظام سلامت کشور در دولت تدبیر و امید را هرگز فراموش نخواهد کرد.

محمدعلی نجفی در این پیام که نسخه ای از آن عصر یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آورده است: طبیب در افق نگاه مردم همواره از قداست و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و نماد برجسته و الگوی بارز پزشکان در این سرزمین، طبیب نامور و نابغه بزرگ ایرانی شیخ الرئیس ابوعلی سینا می باشد و به پاس بزرگداشت این حکیم فرزانه که ستاره پرفروغ عرصه طب در ایران نام گرفت؛ اول شهریور ماه به نام روز پزشک نامگذاری شده است.
وی افزوده است: جامعه ایران اسلامی خدمات پزشکان در عرصه ها و برهه های مختلف به ویژه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس و درمان رزمندگان اسلام و نیز تلاش در بهبود و ساماندهی نظام سلامت کشور در دولت تدبیر و امید را هرگز فراموش نخواهد کرد.
استاندار گیلان در این پیام تصریح کرده: این روز، فرصت مغتنمی است تا دست اندرکاران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با همدلی و همزبانی همه نیروهای دلسوز جامعه پزشکی، راهکارهای ترویج و اشاعه ارزش های معنوی ، اخلاق پزشکی و ارتقاء جایگاه و منزلت نظام سلامت کشور را مورد توجه ویژه قرار دهند.
محمدعلی نجفی در خاتمه این پیام؛ با تبریک این روز بزرگ به جامعه پزشکی و تقدیر از زحمات و تلاش آنان، از درگاه خداوند متعال، توفیق روزافزون و سرافرازی همه پزشکان را در ارائه خدمات شایسته به میهن اسلامی و جامعه بشری مسئلت کرده است.
مراسم روز پزشک نیز امروز (یکشنبه) با حضور انوش برزیگر رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در سالن اجتماعات مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) رشت برگزار شد.